Wienerisches bewährtes Kochbuch in sechs Absätzen. Enthält: Tausend zweyhundert Fleisch- und Fastenspeisen. Herausgegeben von Ignatz Gartler. Nunmehro aber von Barbara Hikmann. Vierzehnte verbesserte und um vierhundert Kochregeln vermehrte Auflage. Wien, 1790, Joseph Gerold. 1t + 458 p. Korabeli, megviselt félbőr kötésben. / Half-leather binding in poor condition.
Entz Ferenc: Kertészeti füzetek. XIII. füzet. Pest, 1858, Herz János, 114 p. Kiadói papírkötésben, a borító leszakadt, hiányos. +Azonosítatlan kertészeti füzet, hiányos állapotban, foltos, 5 lap levált, 13-123 p.
Erdészeti zsebnaptár az 1943. évre. II. Szerk.: Dr. Ing. Mihályi Zoltán. XXIX. évf. Bp., 1943, Országos Erdészeti Egyesület. Kiadói egészvászon kötésben, patenttal
Schirilla György: Vegetáriánus könyv. - - receptjeivel. Bp.,1990., HungariaSport. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált. + Gépelt meghívó, rajta ifj. Schirilla György aláírásával.
1903 Selyemtenyésztők naptára az 1903-1904. tenyésztési évre. IV. évf. Kiadja és a selyemtermelőknek ingyen kiosztja: a magyar királyi földmívelésügyi ministerium Országos Selyemtenyésztési Felügyelőség Szegzárdon. Bp.,(1903), Légrády-ny., 156+4 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, benne papírborítóval is, kissé kopott borítóval, a borítón címkével.
Tangl Harald: A táplálkozás. Bp., é.n., Kir. M. Természettudományi Társulat,(Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói egészvászon kötésben, 299+1 p.+8 t. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal, a címlapon kivágással, egyébként jó állapotban. A szerző,Tangl Harald (1900-1971) aláírásával. + Diéta-sémák (napi 1000 kalória tartásához), 12 p.