Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 233

Móricz Zsigmond: Sárarany. Tizedik kiadás. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, szerző aláírásával + azonosítatlan aláírással.
17305.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,64
26,32
20
Molnár Ferenc: Egy haditudósító emlékei. 1914. nov.-1915. nov. I. köt. Molnár Ferenc művei. Bp., 1928, Franklin, 232 p. Kiadói aranyozott egészvászon--kötés, kopott borítóval, kopott, kissé sérült gerinccel. A szerző, Molnár Ferenc (1878-1952) író által aláírt. Valamint egy azonosítatlan aláírással.
17306.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,51
21,05
14
17307.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
76,92
78,95
17308.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,28
52,63
17309.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
30,77
31,58
Longus: Daphnis és Chloé. Pásztorregény. H.n., é.n., Hellas. Számozott példány (691/1000). Sérült kartonált papírkötésben, aranyozott lapélekkel.
17310.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,26
10,53
Fekete István: Zsellérek. Bp. (cca 1940), Kir. M. Egyetemi Nyomda. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés. Előzéklapon ajándékozási sorokkal 1940-ből és későbbi tollas névbejegyzéssel, máskülönben jó állapotban.
17311.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,38
15,79
Fekete István: Öreg utakon. Bp., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.
17312.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,69
7,89
Erdélyi köszöntő. Bp.,1938, Révai. Kiadói halina kötés díszes, festett, színezett, erdélyi templomot, fenyőket ábrázoló címfedélképpel, két színű címfelirattal, mintázott, feliratozott könyvgerinccel, kissé foltos borítóval. 2879 számú névre szóló számozott példány. A címlap előtti köszöntőben a szerzők aláírásának nyomatával. Kós Károly 9 fekete-fehér, egész oldalas szövegközti linómetszetével illusztrált. Nyírő József, Makkai Sándor, Tamási Áron, Dsida Jenő, Bánffy Miklós, Kós Károly, Wass Albert írásaival.
17313.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,82
13,16
Boros Mihály: Jorio könyve. I-II. köt. I. rész.: Téli és tavaszi álmok. Január-junius. II. rész.: Nyári játék - őszi hangulat. Julius - december. Bp., 1921., Szerzői kiadás- Garay, (Fővárosi-Garay-ny.), 94+2; 95 p. Első kiadások. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítókat bekötötték.
17314.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,82
13,16
Verne Gyula: A két Kip testvér.  Budapest, é.n., Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda, 203 p.; Verne Gyula Összes Munkái sorozat George Roux eredeti rajzaival. Egyedül jogosított magyar kiadás. Festett, aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben.
17315.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,82
13,16
21
Katona József: Bánk Bán. Dráma öt felvonásban. A szerző életrajzával. Kiadta Horváth Döme. Kecskemét, 1856, Szilády Károly, 1 t.+XVI+164 p. Igényes modern félvászon kötésben, körülvágva.
17316.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,26
10,53

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2022 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.