Ponson du Terrail: Egy király ifjúsága 1-7. kötet.
Egy király ifjusága I-III. kötet:
1. A szép aranyművesné.
2. A navarrai herceg szerelmei.
3. A flórenci méregkeverő.
A két Henrik harca I-III. kötet:
1. A négy alsó szövetsége.
2. A meudoni fehér ház.
3. Szent-Bertalan-éj.
A Valois család tragédiája I-II. kötet:
1. Montpensier hercegnő.
Fordította: Dr. Endre Dénes.
Bp.,[1928],Palladis Rt., (Pallas Rt.-ny.), 255+1+296+287+320+303+271+304 p.
Kiadói aranyozott díszes egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett felső lapélekkel, változó állapotban, kopott borítókkal, két kötet kivételével sérült gerincekkel, ezek közül egy kötet gerince hiányzik, az egyik kötet címlapja hiányzik, intézményi bélyegzőkkel. A 8. kötet hiányzik.
A mai világ képe I. kötet: Szellemi élet. Szerk.: Kornis Gyula. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
Dimitrij Mereskovszki: Leonardo da Vinci I-II. Bp., 1914. Athenaeum. Két kötetben. Későbbi kopottas félvászon kötésben. Címlap ragasztott, több helyen kötés ragasztva-megerősítve. Volt könyvtári példány.