Dr. Kubassek János (szerk.): Érdi krónika. Érd természeti képe, múltja és lakói. Érd, 2000, Érd város Önkormányzata. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. III. kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete, A Malonyay család egyik leszármazottjának dedikálásával Reprint! Budapest, 1985, Helikon. Kiadói díszes vászonkötésben, jó állapotban
Csigó László, Földes Mária: Magyar katolikus templomok. Bp., 2000, Anno Kiadó. Színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Németh Pálné: Sárközi, sióagárdi, Kapos menti hímzések. Minerva Kézimunkaalbumok. Bp.,1981, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 28 t. Kiadói papírmappa, szakadt, kissé sérült mappában.
Vadon József: Magyaros öltözet. 100 ruhaterv. Glatz Oszkár és vitéz Spolarich László fejtegetései. Bp., Stephaneum Nyomda. 54 p. Glatz Oszkár (1872-1958) festőművész, főiskolai tanár 2 oldalas írásával. Kiadói papírkötés, megviselt borítóval, erősen sérült és hiányos gerinccel, néhány lap minimális és egy nagyobb szakadással. Címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel és ajándékozási sorokkal. + Színes divatrajz, jelzés nélkül, ceruza, pauszpapír, gyűrődéssel.