Könyvek: Történelem

Tételek száma: 136

Vay [Alajos] Béla, báró: Az én régi pénzeim. Alsó-Zsolca, 1902, (Franklin). 246p. Egyetlen kiadás. Borsod vármegye főispánjának tudományos szintű numizmatikai témájú munkája, a 2334 darabból álló értékes gyűjteményéről. Kiadói félbőr kötésben, a kötésen különböző érmék aranyozott, dombornyomásos képével, festett címerrel, aranyozott lapszélekkel. Jó állapotban.
15728.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
[Theodor Mommsen] Mommsen Tivadar: A rómaiak története. 1-6. köt. ˙(3 kötetben.) Az ötödik kiadás után a MTA megbízásából ford.: Toldy István. Bp.,[1874]-1877,Franklin,4+IV+2+III+4-32+4+322; 4+329+4+304; 6+289+4+329+3 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítókkal, az első és második könyv laza fűzéssel, a második könyv elejéről a címlap és a két lap kijár.
15729.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Aufgabe. München,é.n., Zentralverlag der NSDAP, Fr. Eher Nachf, VII-XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés, kopott borítóval, pár lap hiányzik az elejéről, közte a címkép és a címlap.
15730.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
11
15731.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15732.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Baráthosi-Balogh Benedek: Baráthosi Turáni Könyvei 7 kötete (II-III.,VIII.,X-XI.,XIV-XV.): Bolyongások a mandzsur népek között, Khína lelke, Korea, a hajnalpír országa, Japán, a felkelő nap országa, Mongol-burjátok, Hun utódok, elpusztult hunos véreink, Kisebb finn-ugor véreink. Bp., 1929-1931, Held. Kiadói papírkötésben, változó állapotban, szakadozott, sérült borítókkal.
15733.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15734.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Beniczky Lajos: Beniczky Lajos bányavidéki kormánybiztos és honvédezredes visszaemlékezései és jelentései az 1848/49-iki szabadságharcról és a tót mozgalomról. Életrajzát eredeti levéltári okmányok alapján írta, a visszaemlékezéseket és jelentéseket sajtó alá rendezte Steier Lajos. Budapest, 1924. Magyar Történelmi Társulat (Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt. [ny.]). IX + [3] + 786 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15735.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1956 októbere Szabolcs-Szatmár megyében. Dokumentumok. Szerk. és az előszót írta: Vida István. Gyűjtötte, válogatta, és a jegyzeteket készítette: Németh Péterné. Nyíregyháza, 1989, Magyar Szocialista Párt Szabolcs-Szatmár megyei és Nyíregyháza városi Szervezete. Kiadói papírkötésben. Megjelent 500 példányban.
15736.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kiszely István: A magyarság őstörténete. I-II. köt. (Mit adott a magyarság a világnak.) Bp.,1996, Püski. Bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Az első kötet címlapján a szerző, Kiszely István (1932-2012) antropológus, egyetemi tanár dedikációjával.
15737.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bakay Kornél: Őstörténetünk régészeti forrásai. I. Miskolc, 1997, Miskolci Bölcsész Egyesület. Kiadói papírkötés.
15738.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Gróf Széchenyi István naplói. Adalék a nagy hazafi jellemrajzához. Összeáll. Zichy Antal. Bp., 1884, Athenaeum. Korabeli egészvászon kötésben 670 p. A széchenyit ábrázoló acélmetszet nélkül. Korabeli félvászon kötésben.
15739.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft