Dr. Dudich Endre: Az Aggteleki-cseppkőbarlang és környéke. Függelék: Kisebb barlangjaink áttekintése. A Sajó-Bódva közének ismeretlen szépségei fejezetet írta: Lendvay Károly. Népszerű Természettudományi Könyvtár 12. Bp., 1932, Kir. M.Természettudományi Társulat, 6+186 p.+4 t.+1 kihajtható térkép. Kiadói papírkötés.
Pécsi útmutató . Szerk.: Dr.Török Gyula Pécs,1943, (Dunántúl-ny.), 198 p.+1 t. (kihajtható Pécs térképpel). Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen apró hiánnyal, foltos lapszélekkel.
Sven Hedin: Utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Fordította: Zigány Árpád. Bp., é. n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 554 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott gerinccel, az utolsó lapon hiánnyal, de a szöveget nem érinti, 6-10. oldal között 3 kijáró lappal.