Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 162

Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. 1-5. köt. I. kötet: A kalotraszegi magyar nép művészete. II. kötet: A székelyföldi,a csángó és a torockói magyar nép művészete. III. kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete,  IV kötet. A dunántúli magyar nép művészete. V. kötet. Hont, Nógrád, Heves, Gömör, Borsod magyar népe. A palócok művészete. Reprint! Budapest, 1985, Helikon. Kiadói díszes vászonkötésben, jó állapotban. Hozzá Kósa László ismertetője
16647.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
1968 Vaszary János (1899-1963) 18 lapos mappa (eredetileg 40), offszet, papír, jelzett a nyomatokon,(Bp., KMI (Központi Múzeumi Igazgatóság)), 30x42 cm
16648.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Devecseri Gábor (1917-1971)-Kass János (1927-2010): Bikasirató. A borító rajza, az illusztrációk Kass János munkái. Valamint Kass János 3 db műlapjával, színes linómetszet, jelzett, 26x18 cmx3. Bp., 2000, Tótfalusi Kis Miklós Nyomdaipari Műszaki Szakközépiskola. Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
16649.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Armand Silvestre: Le Nu au Salon de 1896. (Champ de Mars. Pierre Roy erotikus illusztrációival. Paris, 1896., E. Bernard & Cie. Számos egészoldalas erotikus illusztrációval. Átkötött kopott félvászon-kötésben, az eredeti papírborítót a kötéstáblákra kasírozták.
16650.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
16651.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Martyn Ferenc: Ulysses-rajzok. Pécs-Kaposvár, 1985., Baranya megyei Könyvtár-Somogy megyei Könyvtér. Kiadói papírkötés. Számozott (400/360.) példány.
16652.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Zala Tibor életéről - művészetéről. Szerk.: Zala Judit. Feledy Balázs előszavával. hn.,(1998), MÁS-KÉP Kulturális Bt. Kiadói kartonált papírkötés. A művész és a szerkesztő aláírásával.
16653.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Farkas András: Villon. - - 20 tolrajza. hn.,én., nyn. Kiadói papírmappában. Megjelent 300 példányban.+ François Villon balladái Faludy György átköltésében. Bp., 1947, Officina. Kiadói papírkötésben, a gerince kissé szakadozott, a hátsó borítón hiánnyal, de belül jó állapotban.
16654.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+16 t. (színes, Horthy Miklós képpel!) Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerinc alsó részén kis sérüléssel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
16655.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Antikvitások kézikönyve. Szerk.: Miller, Judith; Miller, Martin. Bp., 1991, Láng Kiadó. Számos érdekes képpel, leírásokkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
16656.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
16657.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16658.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft