Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 416

17553.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17554.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17555.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Wagner Ferenc (1675-1748): Universae phraseologiae latinae corpus, congestum a. P. Francisco Wagner E S. J. Secundis curis a quopiam ejusdem societatis Sallustiana, Caesareana, Liviana, Corneliana et aliis phraseologiis. I-II. köt. Budae, 1822, Typ. Regiae Univers. Hungariae, 1524 + 83 p. Latin nyelven. Korbeli kopott félbőr-kötésben, possessori bejegyzéssel
17556.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17557.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Magyar Virgilius. Első darab. Máró Virgilius Publiusnak Eklogái az az: válogatott pásztori versei. Ford. Kőszegi Rájnis József. Poz(s)onyban, 1789, Landerer. (rézmetszetű címkép hiányzik), [14]+238 p. rézmetszetek nélkül. Hozzákötve: Amagyar Virgiliushoz tartozó sisakos paizos kardos mentő írás [2]+92 p.; hozzákötve: Toldalék mellyben amagyar virgiliusnak szerzője a kassai magyar múzeumról, jelesbben pedig az abban foglaltatott fordítás mesterségének reguláiról-való ítéletét is ki nyilatkoztatja. Pozsony, 1789. Füskúti Landerer. 32p. Korabeli hiányzó gerincű papírkötésben.
17558.

Magyar Virgilius. Első darab. Máró Virgilius Publiusnak Eklogái az az: válogatott pásztori versei. Ford. Kőszegi Rájnis József. Poz(s)onyban, 1789, Landerer. (rézmetszetű címkép hiányzik), [14]+238 p. rézmetszetek nélkül. Hozzákötve: A'magyar Virgiliushoz tartozó sisakos paizos kardos mentő írás [2]+92 p.; hozzákötve: Toldalék mellyben a'magyar virgiliusnak szerzője a' kassai magyar múzeumról, jelesbben pedig az abban foglaltatott fordítás' mesterségének reguláiról-való ítéletét is ki nyilatkoztatja. Pozsony, 1789. Füskúti Landerer. 32p. Korabeli hiányzó gerincű papírkötésben.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Lengyel István: A ma emberei. Egy ujságíró feljegyzései. Bp.,1932, Hunnia, 212 p. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés. A szerző által dedikált.
17559.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította: Szabó Lőrinc. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Az utószót és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Bp., 1965, Magyar Helikon, 30 sztl. lev.+XVII p.+ 3 sztl. lev. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. Számozott (600/52.) példány.
17560.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Sütő András: Istenek és falovacskák. Esszék, újabb úti tűnődések. Bukarest, 1973, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) által aláírt példány.
17561.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sütő András: Engedjétek hozzám jönni a szavakat. Jegyzetek Hómezőn és porban. Bukarest, 1977, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) által aláírt példány.
17562.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sütő András: Itt állok, másként nem tehetek... Két dráma. Bukarest, 1975, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) által aláírt példány.
17563.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Osváth Gedeon: Petőfi aszódi ifjúsága. Tanulmány. A címlap és a műmelléklet rajza Velten Armand munkája. A Petőfi-centenárium emlékére kiadja: Országos Evangélikus Tanáregyesület. Aszód, 1925, Vas József Petőfi-könyvnyomdájában, 24 p. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
17564.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft