A mérleg sorozat 3 kötete:
Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába. Ford.: Szathmáry Lajos.;
Samuel Beckett: Proust. Ford.: Osztovics Levente. (Sérült kötéssel, laza lapokkal.);
Jurij Lotman: Puskin. Ford. és a jegyzeteket írta: Gereben Ágnes. Bp.,1987-1988, Európa. Kiadói papírkötés.
Várossy Gyula: Szivárvány. Humoros elbeszélések. Fehér István rajzaival. Bp.,1904, Rózsa Kálmán. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Krúdy Gyula: Az utolsó gavallér. (Három kis regény.) Bp.,(1944),ABC. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötésben, kissé kopott, szakadt borítóval, egy-két lap szélén, szakadással, kis hiánnyal, a borító hátoldalán ceruzás jegyzettel.
Hamvas Béla: Az öt géniusz. A bor filozófiája. Életünk könyvek. Szombathely, 1989, Életünk, 179. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval, a borító hátoldalán szakadással. Első kiadás!