https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 97

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Masini, Vincenzo: Il zolfo. Poema del conte Vincenzo Masini cesenate in tre libri diviso con varie annotazioni scientifiche, ed erudite. Cesena, 1759. Per Gregorio Biasini. 152 p. + 1 térkép + 4 kihajtható tábla. Ritka munka a kén bányászatáról és feldolgozásáról. Korabeli, megviselt papírkötésben. / With 1 map (61x39 cm) and 4 etched fold outs. In damaged paper binding.
16932.

Masini, Vincenzo: Il zolfo. Poema del conte Vincenzo Masini cesenate in tre libri diviso con varie annotazioni scientifiche, ed erudite. Cesena, 1759. Per Gregorio Biasini. 152 p. + 1 térkép + 4 kihajtható tábla. Ritka munka a kén bányászatáról és feldolgozásáról. Korabeli, megviselt papírkötésben. / With 1 map (61x39 cm) and 4 etched fold outs. In damaged paper binding.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
EUR
,
147,06
USD
Ajánlatok száma:
1
Struve Kerestely Ágoston: A gyenge élet meg-hoszszabbításának, és a gyógyíthatatlan nyavalyák húzásának a Mestersége. Fordította, a tehén-kilisekről való tanítással, ,s sok tudósok értelmeivel meg-bővítette Kováts Mihály orvos doktor. I. Asthenogenia, vagy a gyengeség tudománya. Pesten, 1802., Trattner Mihály Betűivel, XXXII+372 [valójában 376] p. Átkötött, szép kivételű műbőr. August Christian Struve (1767-1807) orvos munkájának fordítása, amely a kortárs skót orvos, John Brown (1736-1788) munkája képezi a gerincét és a gyorsan népszerűvé vált brownizmust mutatja be.  Az első két lap részben restaurált, foltos. Eredetileg három kötetben teljes!
16933.

Struve Kerestely Ágoston: A' gyenge élet' meg-hoszszabbításának, és a' gyógyíthatatlan nyavalyák' húzásának a' Mestersége. Fordította, a' tehén-kilisekről való tanítással, ,s sok tudósok' értelmeivel meg-bővítette Kováts Mihály orvos doktor. I. Asthenogenia, vagy a' gyengeség tudománya. Pesten, 1802., Trattner Mihály Betűivel, XXXII+372 [valójában 376] p. Átkötött, szép kivételű műbőr. August Christian Struve (1767-1807) orvos munkájának fordítása, amely a kortárs skót orvos, John Brown (1736-1788) munkája képezi a gerincét és a gyorsan népszerűvé vált brownizmust mutatja be. Az első két lap részben restaurált, foltos. Eredetileg három kötetben teljes!

 
Eladva
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
EUR
,
58,82
USD
Ajánlatok száma:
2
Weszprémi [István] Stephanus): Succincta medicorum Hungariae et Transilvaniae biographia. 1-2. rész. (egybekötve) Első kiadás!  Lipsiae-Wiennae, 1774-1778. Sommer-Tratnern. [16]+208 p.; [8]+ 221+[7] p. A mű négy kötetben teljes. Példányunk az első kiadásváltozat, melyhez nem készült címkép-metszet. A magyar orvostörténeti irodalom kiemelkedő darabja, a hazai orvostörténet-írás úttörőjének főműve.  Antikizáló kartonálásban. szép állapotban.
16934.

Weszprémi [István] Stephanus): Succincta medicorum Hungariae et Transilvaniae biographia. 1-2. rész. (egybekötve) Első kiadás! Lipsiae-Wiennae, 1774-1778. Sommer-Tratnern. [16]+208 p.; [8]+ 221+[7] p. A mű négy kötetben teljes. Példányunk az első kiadásváltozat, melyhez nem készült címkép-metszet. A magyar orvostörténeti irodalom kiemelkedő darabja, a hazai orvostörténet-írás úttörőjének főműve. Antikizáló kartonálásban. szép állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
EUR
,
44,12
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Pisko F. J.: Természettan főgymnasiumok és főreáltanodák számára. Fordította: Aujeszky Lipót. Bp.,1874, Franklin. Javított papírkötésben, a gerincét és a borító hátát pótolták, ceruzás aláhúzásokkal, a borító hátoldalán ceruzás firkával.
16935.

Dr. Pisko F. J.: Természettan főgymnasiumok és főreáltanodák számára. Fordította: Aujeszky Lipót. Bp.,1874, Franklin. Javított papírkötésben, a gerincét és a borító hátát pótolták, ceruzás aláhúzásokkal, a borító hátoldalán ceruzás firkával.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Reichert Róbert-Dr. Zeller Tibor-Dr. Koch Sándor: Ásványhatározó. Népszerű Természettudományi Könyvtár. 10. Bp.,1931, Kir. M. Természettudományi Társulat, (Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötésben, jó állapotban.  Posztóczky Károly (1882-1963) földbirtokos, meteorológus, csillagász gyűjteményi bélyegzőjével.
16936.

Dr. Reichert Róbert-Dr. Zeller Tibor-Dr. Koch Sándor: Ásványhatározó. Népszerű Természettudományi Könyvtár. 10. Bp.,1931, Kir. M. Természettudományi Társulat, (Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Posztóczky Károly (1882-1963) földbirtokos, meteorológus, csillagász gyűjteményi bélyegzőjével.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
EUR
,
12,35
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek és természettudomány XIX-XX. sz. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötésben, az illusztrált papírboríték szakadozott.
16937.

Dr. Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek és természettudomány XIX-XX. sz. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötésben, az illusztrált papírboríték szakadozott.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,86
EUR
,
5,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Piszling Vilmos Ferencz [Pissling, Wilhelm Franc]: Népszerű egészségtan. Magyarítá Navratil Imre. Pest, 1858, Szent István Társulat. Emich Gusztáv Könyvnyomdája. Kopottas félvászon kötés, 2+160+4 p. Egyetlen magyar kiadás.  A borítója kopott. A címlapja sérült. De ezt leszámítva jó állapotban van.
16938.

Dr. Piszling Vilmos Ferencz [Pissling, Wilhelm Franc]: Népszerű egészségtan. Magyarítá Navratil Imre. Pest, 1858, Szent István Társulat. Emich Gusztáv Könyvnyomdája. Kopottas félvászon kötés, 2+160+4 p. Egyetlen magyar kiadás. A borítója kopott. A címlapja sérült. De ezt leszámítva jó állapotban van.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. II. kötet: A zsigertan. Az értan. 1505 nagyrészben színes fametszettel és 13 eredeti röntgenképpel. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta Dr. Hochstetter Ferdinand. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán Dr. Bp.,én.,Universitas Könyvkiadó,(Révai-ny.), 4+404-741 p. Tizenegyedik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, a borítója kopott, néhány lapon kis folttal, maszattal, de belül alapvetően jó állapotban.
16939.

Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. II. kötet: A zsigertan. Az értan. 1505 nagyrészben színes fametszettel és 13 eredeti röntgenképpel. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta Dr. Hochstetter Ferdinand. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán Dr. Bp.,én.,Universitas Könyvkiadó,(Révai-ny.), 4+404-741 p. Tizenegyedik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, a borítója kopott, néhány lapon kis folttal, maszattal, de belül alapvetően jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,22
EUR
,
17,65
USD
Ajánlatok száma:
0
J(ules) Michelet: A tenger. Fordította: Lövei Klára. Pest, 1868, Emich Gusztáv, 2 t.(Michelet levélének másolata, Michelet litografált arcképe (címkép))+4+368+1 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, Dr. Vrabély Ármánd (1864-1939) bölcseleti doktor, író, újságíró, minisztériumi segédtitkár saját kezű tulajdonosi névbejegyzésével, és tulajdonosi névbélyegzőjével.
16940.

J(ules) Michelet: A tenger. Fordította: Lövei Klára. Pest, 1868, Emich Gusztáv, 2 t.(Michelet levélének másolata, Michelet litografált arcképe (címkép))+4+368+1 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, Dr. Vrabély Ármánd (1864-1939) bölcseleti doktor, író, újságíró, minisztériumi segédtitkár saját kezű tulajdonosi névbejegyzésével, és tulajdonosi névbélyegzőjével.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
1
Dr. Székely Ákos: Magyarország földrajza. 1927, Szerző kiadása. Kiadói egészvászon kötés, tollas bejegyzésekkel, egyébként jó állapotban.
16941.

Dr. Székely Ákos: Magyarország földrajza. 1927, Szerző kiadása. Kiadói egészvászon kötés, tollas bejegyzésekkel, egyébként jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,41
EUR
,
5,88
USD
Ajánlatok száma:
1
Flammarion Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I. kötet. A csillagvilág csodái. Bp., 1888, Pallas. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban, 245-246. oldal hiányzik.
16942.

Flammarion Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I. kötet. A csillagvilág csodái. Bp., 1888, Pallas. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban, 245-246. oldal hiányzik.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,11
EUR
,
8,82
USD
Ajánlatok száma:
0
Hédervári Péter: A hold fizikája. Bp.,1962, Gondolat. Kiadói papírkötés, a gerincen apró szakadással, volt könyvtári példány.
16943.

Hédervári Péter: A hold fizikája. Bp.,1962, Gondolat. Kiadói papírkötés, a gerincen apró szakadással, volt könyvtári példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,32
EUR
,
4,71
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz