Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 277

17470.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Széchenyi összeomlása. Az 1848-as napló. Bp., 1942, Officina. Hiányzó gerincű kartonált papírkötésben.
17471.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky. 132 p.+12 t. (színes, feliratozott hártyapapírral.) Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó címképpel.
17472.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Hevesi Sándorné: Az ideális háztartás. A szép otthon és jó konyha. Bp., 1934, Színházi Élet. Kopott papírkötésben.
17473.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
17474.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Goethe: A kedves közelléte. Válogatta: Lator László. Illusztrálta: Reich Károly. Bp.,1982,Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. +Faludy György: Erotikus versek. Szerk.: Fóti Edit. Illusztrálta Karakas András. Bp., 1990, Magyar Világ. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17475.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Székely Mózes: Csütörtök. 1935, Magyar Kulturális Egyesületek Szövetsége. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17476.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dr.vitéz József Ferenc királyi herceg: Ezüst vizek felett. Bp.,1932, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 32 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval.
17477.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Mary Mitchell: Széplányok-vigyázzatok!... Fordította: Tábori Kornél. Bp.,(1937),Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott illusztrált papír védőborítóban.
17478.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
3 kötet a Nemzeti Színház könyvtára sorozatból. Auger Emil: Caverletné, Nemes és polgár, Forestier Pál. Pest, 1871-1873.
17479.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
A magyar család aranykönyve. Útmutató a családi élet minden ügyében. I-III. kötet. I. kötet: Egészség, lakás, ruházkodás. II. kötet: Családi nevelés és a családi élet külső vonatkozásai. III. kötet: A család gazdasági élete. Háztartás. A konyha. A család élelmezése. Házi állatok. Kertészet. Kézimunka. Házi ipar. A kötetek szecessziós díszeit, előzékeit és kötését Basch Árpád tervezte. Bp., 1909-1911, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., VIII p.+ 8 t. (benne Basch Árpád rajzai után készült 5 egész oldalas kromolitográfia)+704 p+11 t.;VII+696 p. +2 kihajtható melléklet; VII p. + 573 p. + 17 t. +1 kihajtható melléklet. Mindhárom kötetben számos színes tábla és melléklet, valamint szövegközti ábrákkal, fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Egységes, díszesen aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott borítókkal, kopott gerincekkel, az I. kötet lapszélein folttal, a I. és II. kötet gerincein kis sérülésekkel.
17480.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
William Shakespeare: A vihar. Fordította: Babits Mihály. Bp.,1916, Athenaeum, 135 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadozott borítóval,részben szétvált gerinccel. Babits Mihály fordításában megjelent első kiadás. Shakespeare halálának 300. évfordulójára jelent meg.
17481.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft