A magyar kereskedő könyve I-IV. kötet. Szerk.: Dr. Schack Béla. A kereskedelmi tudnivalók enciklopédiája. Kereskedők, pénzintézeti tisztviselők, iparosok, bírák, ügyvédek és hivatalnokok számára.
I.: Kereskedelmi alapismeretek. II.: A kereskedelmi üzletvitel. III.: Az értéküzlet. IV.: Az árúüzlet.
Bp., 1907-1911, Révai. Gazdag képanyaggal, térképekkel, ábrákkal, grafikonokkal, táblázatokkal, mintaszámításokkal illusztrálva.
Kiadói dúsan aranyozott, festett, zöld egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
I.: Egészség, lakás, ruházkodás. II.: Családi nevelés és a családi élet külső vonatkozásai. III. kötet: A család gazdasági élete, háztartás, a konyha, a család élelmezése. Házi állatok, kertészet, kézimunka, házi ipar.
Bp., 1909-1911, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.
Mindhárom kötetben számos színes tábla, szövegközti illusztrációk és melléklet. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, az I. kötet gerince hiányos, a kötése sérült, az elülső borító elvált a könyvtesttől, a 3.,14.,33. oldalaknál a könyvtest szétvált, az I. kötetből a Basch Árpád illusztrációk hiányoznak. a II. kötet gerince sérült, a borítók kissé kopottak.
Új idők lexikona 1.-24. kötet. (12 kötetben.) Komplett!, Bp., 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Egységes kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, 19-20. kötetből egy lap kijár, a 23-24. kötet borítója kopott, az elülső szennylap, és előzéklap kijár, a kötése javított.
Szabó Dezső: Az egész látóhatár I-II. kötet. Bp., 1939, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötés, a II. kötet néhány lapszélén folttal, a III. kötet hiányzik. Első kiadás.