Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. 3. díszkiadás
Bp. 1895. Athenaeum. [4] + 229 p. + 20 t. (heliogr., hártyapapírral).
Megviselt, aranyozott Gottermayer egészvászon-díszkötésben, a kötéstábla címképe és a gerinc hiányzik . A lapok jó állapotban.
Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, de egyébként jó állapotban.
Pietro Aretino: Az apácák élete. Wien, é.n., Julius Fischer, (Friedrich Köstlbauer&Co.-ny.) Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
,,A könyv kereskedelmi forgalomba nem került és csak az erkölcstörténet komoly kutatói számára, előzetes rendelőknek készült, annyi példányban, ahányan megrendelték. Minden könyv kézzel számoztatott." 870. számú példány.
Mikszáth Kálmán: Az apró gentry és a nép. Harminc kis elbeszélés. Bp.,1897, Révai. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, és gerinccel, hiányzó szennylapokkal, javított címlappal.
Mikszáth Kálmán: Pernye. Bp.,1893, Révai. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, és névbélyegzővel a címlapon, kissé foltos lapokkal.
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1904, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. nagyon picit foltos, de szép állapotban.
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1900, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Picit foltos, de szép állapotban.