Könyvek: Vallás

Tételek száma: 79

Kultsár György: Postilliák. Alsolendva 1574. Reprint kiadás, hozzá Hubert Ildikó 2001-es magyar és szlovák nyelvű tanulmányával. Műbőr kötésben, papír tékában.
16013.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Young, Edward: Yung éjtzakáji és egyéb munkáji mellyek magyar nyelvre fordíttattak Pétzeli Jósef rév-komáromi prédikátor által. I kötet. Győr, 1787. Streibig József. 1 rézm. címkép + [32] + 416 p. Első magyar nyelvű kiadás.Korabeli egészbőr-kötésben, sérült gerinccel. A szennylapon tolvajok ellen írt átok: Ez könyvet ha lopod nagy béled férgek özönje kapja meg és holló ássa ki két szemed
16014.

Young, Edward: Yung éjtzakáji és egyéb munkáji mellyek magyar nyelvre fordíttattak Pétzeli Jósef rév-komáromi prédikátor által. I kötet. Győr, 1787. Streibig József. 1 rézm. címkép + [32] + 416 p. Első magyar nyelvű kiadás.Korabeli egészbőr-kötésben, sérült gerinccel. A szennylapon tolvajok ellen írt átok: "Ez könyvet ha lopod nagy béled férgek özönje kapja meg és holló ássa ki két szemed"

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szokoly Viktor: A pápák bűnei I-III. kötet. Mérgezések, mészárlásaik, orgyilkolásaik, vérfertőzéseik és fajtalanságaik. Pest, 1870, Szerzői kiadás,(Athenaeum Nyomda-ny.), V+116+88+208+172 p. Kiadói papírkötés,a kötetek később hártyapapírba csomagolva, a gerincek javítottak, az I. kötet elülső borítóján ceruzás bejegyzés, egyébként jó állapotban.  Első kiadás.   Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) műve.
16015.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Herrn von Boulognes weiland Bischofs von Troyes, ernannten Erzbischofs von Vienne, Sämmtliche Predigten. Vierter Theil. Frankfurt am Main, 1836, Andreäische Buchhandlung, 349+1+2 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal./Paperbinding, with worn cover, and little bit spotty pages, in German language.
16016.

Herrn von Boulogne's weiland Bischofs von Troyes, ernannten Erzbischofs von Vienne, Sämmtliche Predigten. Vierter Theil. Frankfurt am Main, 1836, Andreäische Buchhandlung, 349+1+2 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal./Paperbinding, with worn cover, and little bit spotty pages, in German language.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kauzly Dezső: Theolgia Pastoralis. 1890. Kopott félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, számos aláhúzással. Stencilezéssel sokszorosított kézirat. Latin nyelven.  Kauzly Dezső (1855-1942) nagyprépost, a veszprémi szeminárium erkölcstan- és lelkipásztorkodástan tanára és szentszéki ügyész (1893-1935.)
16017.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Třanovský, Jiří: Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj wydané. Buda, 1890, Bucsánszky Alajos. Szlovák imádságoskönyv. Rézlemezekkel, fémkapcsokkal díszített egészbőr kötésben / Slovakian prayer book with full leather binding with copper parts 22x14 cm
16018.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Breviarium Romanum. Pars Hiemalis. Pars Aestiva. Tornaci Nerviorum (Torunai), 1890,Societatis S. Joannis Evangelistae. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
16019.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Révay József: Árpádok virága. Szent Imre herceg. Az ajánlást írta: Huszár Károly. Az előszót írta Dr. Lányi József. A Könyvdíszeket és a könyv kötését Jaschik Álmos tervezete és rajzolta. Budapest, 1929, Franklin-Társulat, XIV+391 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés,kissé kopott gerinccel és borítóval, de alapvetően jó állapotban.
16020.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Dr. Stöhr Ágoston: Lelkipásztorkodási egészségtan különös tekintettel a közegészségügytanra. 1. kötet. A második eredeti kiadás után fordította a veszprémi növendékpapság Pázmányköre. Munkálatok. 16. folyam. Bp., 1884, Hunyadi Mátyás Intézet, XIV+2+402+4 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, pici sérüléssel a gerincen, jó állapotban.
16021.

Dr. Stöhr Ágoston: Lelkipásztorkodási egészségtan különös tekintettel a közegészségügytanra. 1. kötet. A második eredeti kiadás után fordította a veszprémi növendékpapság Pázmányköre. Munkálatok. 16. folyam. Bp., 1884, "Hunyadi Mátyás" Intézet, XIV+2+402+4 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, pici sérüléssel a gerincen, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
John Bernard Dalgairns: Die heilige Communion. Ihre Philisophie, Theologie und Praxis. Mainz, 1862, Franz Kirchheim, XII+486+2 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, foltos.
16022.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Új Testamentom, azaz: a mi Urunk Jézus Krisztusnak új szövetsége. Fordította Károli Gáspár. Kőszeg, é.n.(1840 (?)), Reichard Károly, 344 p. Korabeli egészbőr-kötésben, kissé foltos, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a szennylapokon és a hátsó kötéstábla belsején jegyzetekkel, korabeli bejegyzésekkel.
16023.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
18
J. Gäume: Handbuch für Beichtväter. Regensburg, 1846, G. Joseph Manz, 4+649+3 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-köétbsen, festett lapélekkel, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
16024.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft