Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 220

Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, intézményi bélyegzővel, néhány foltos lappal (67/68, 69/70, 603/604,615/616,617/6189, az egyik foltos lap sérült (67/68.), javított.
15000.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Hochgebirgsführer der hohen Tatra I-IV. Bp., 1918, Turistik und Alpinismus. Papírkötés, kötetenként változó állapotban, van amelyik sérült.
15001.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
10
Éjszaky József: A Magas-Tátra. Útvezető menetrenddel. 1905. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15002.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18
15003.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Alsóörs története. Szerk.: Lichtneckert András. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 11. Szerk.: Madarász Lajos. Veszprém, 1996, Balatonfüred-Csopak Tája Szövetkezet-Alsóörs Község Önkormányzata-Veszprém Megyei Levéltár. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2400 példányban. Ritka!
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15005.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
15006.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Soós Imre: Heves megye községei 1867-ig. Eger, 1975, Heves Megyei Levéltár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne a települések pecsétnyomataival. Megjelent 1000 példányban.
15007.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Erdély Nagyfejedelemség aranybullás címereslevele. MDCC LXV. Szerk.: Dr. Csáky Imre. Bp.,(2001), HÍD Marketing és Térképészeti Kft. -Magyar Országos Levéltár. Kiadói bársony-kötés. Facsimle kiadás. Számozott (1000/634.) példány.
15008.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
A Jász és két kun kerületek címereslevelei. 1746 és 1839. Szerk.: Dr. Csáky Imre. Bp.,(2012), Magyar Országos Levéltár. Kiadói bársony-kötés. Facsimle kiadás. Számozott (1300/1221.) példány.+ A kiadvány megjelenését támogató települések címereivel, valamint az előfizetők névsorával.
15009.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15010.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15011.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft