Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Bp., 1942, Kelet Népe. Átkötött félvászon-kötés. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) által aláírt.
Szilágyi Dezső: Bábjáték az iskolában. Kós Lajos rajzaival. Bp.,1954,Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., 1935, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 311 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, és kopott gerinccel.
Kriza János: Vadrózsák I-III. kötet. Székely népköltési gyűjtemény. Viski Károly bevezető tanulmányával. Bp.,1943, Bibliotheca, XX+195+175+215 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, folttal, jó állapotban.
Dolinay Gyula: Történelmi arcképcsarnok. [Bp.,1893, Országgyülési Értesítő Kő- és Könyvnyomdája], VIII+960 p. Második,bővített kiadás. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Félvászon-kötésben, javított gerinccel, a javításkor az 1/2 oldal hibásan, a címlap elé lett bekötve, kopott borítóval, a címlap és a két lap sérült, hiányos (3/4., 9-10.)
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája tizenhat kötetben. 63 papírborítású füzet az 1-82. füzetekből. Nagyrészt jó állapotban. Bp., 1894. Pallas-
Benedek Elek: Honszerző Árpád
Budapest, 1915, Lampel R. Kk. (Wodianer F. és Fiai) R. T. Könyvkiadóvállalat kiadása (Franklin Társulat Nyomdája), 196 p.; Mühlbek Károly rajzaival. Egészvászon kötésben újrakötve, az eredeti borító felhasználásával
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, sérült, de javítható gerinccel