Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 501

Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1909,) Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 5-140 p.+ 9 t. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal gazdagon illusztrálva. 9 egészoldalas táblával, Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.
16257.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16258.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Sellyei József: Elfogyott a föld alóla. Pecsétes élet. Bratislava-Pozsony, 1935, Csehszlovákiai Magyar Tudományos Irodalmi és Művészeti Társaság, 200 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Szalatnai Rezső (1904-1977) irodalomtörténész, író, kritikus, műfordító névbejegyzésével.
16259.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lengyel Péter-Merényi Endre: Búcsú két szólamban. Az én Budapestem. Bp.,1993, Budapest Főváros Önkormányzata. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Lengyel Péter (1939-) Kossuth-díjas magyar író, műfordító dedikációjával.
16260.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16261.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
David Crystal: A nyelv enciklopédiája. Fordították többen. Szerk.: Zólyomi Gábor. Osiris Tankönyvek. Bp.,2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, ütődéssel a könyv alsó sarkán, jó állapotban.
16262.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Adamik Tamás-A. Jászó Anna-Aczél Petra: Retorika. Bp.,2005, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés
16263.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16264.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Ady Endre: Jóslások Magyarországról. Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésről. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Féja Géza. Bp., (1936.) Athenaeum, 312 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopottas és kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
16265.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
[Maxim] Gorkij: Elmúlt emberek. Tolnai világlapja ajándéka. Bp., 1904, Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Beer E. és Társa-ny.), 1+121+8 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói szecessziós illusztrált, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, Kner Vilmos-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
16266.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
16267.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
16268.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft