Könyvek: Történelem

Tételek száma: 173

Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp. 1938. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói, dombornyomott aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
15362.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Emlékkönyv Berlász Jenő 90. születésnapjára. Gazdaságtörténet- könyvtártörténet. Szerk.: Buza János. Gazdaság- és Társadalomtörténeti Kötetek 1. Bp., 2001, Gazdaság és Társadalomtörténeti Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.  Berlász Jenő (1911-2015) és egy beazonosítatlan (feltehetőleg a kötetben közreműködő) személy által dedikált Stier Miklós történész, egyetemi tanárnak.
15363.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15364.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15365.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Catiglione László: Pompeji. Herculaneum. Bp.,1979, Gondolat-Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15366.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dorothy Harley Eber: Image of justice. Montreal&Kingston-London-Buffalo, 1997, McGill-Queens Univerity Press. Fekete-fehér fotó, angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által aláírt, és dedikált./Paperbinding, in English language. Dedicated by the author, Dorothy Harley Eber.
15367.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kim Ir Szen elvtárs forradalmi tevékenységének rövid története. Phenjan, 1971. Idegennyelvű Kiadó. Műbőr kötésben. 301p.
15368.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
W.M. Thackeray: A négy György. Kor-rajzi képek angol udvari és városi életből. Fordította: Szász Béla. Bp., 1893, Ráth Mór. Második kiadás.Korabeli félvászon-kötés.
15369.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Görbedi Miklós: 1020 nap az őrtornyok árnyékában (A tiszalöki hadifogolytábor története) Tiszalök, 1989. Borítón hajtásnyom
15370.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hajdú P.; Kristó Gy.; Róna-Tas A. (szerk.): Bevezetés a magyar őstörténet kutatásának forrásaiba I:2. Bp., 1988. Tankönyvkiadó,
15371.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
James Truslow Adams: Amerika eposza. Az Egyesült Államok Története. Fordította: Pálóczi Horváth György. Bp.,é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
15372.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Bölöny József: Magyarország kormányai 1848-1992. Csatolva: Közös miniszterek - horvát bánok - Fiumei kormányzók 1867-1918. Magyar Országos Levéltár Kiadványai IV. Levéltártan és Történeti Forrástudományok 2. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos papírborítóval.
15373.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft