Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 203

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. 1840 évi kiadás. Pest, 1840, Trattner-Károlyi, 202 + 48 p. Hiányos, térkép hiányzik. Korabeli megviselt félbőr kötésben
15001.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország' I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. 1840 évi kiadás. Pest, 1840, Trattner-Károlyi, 202 + 48 p. Hiányos, térkép hiányzik. Korabeli megviselt félbőr kötésben

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15002.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XXI. kötete: Szent István Koronája országainak VIII. kötete: Horváth-Szlavonország. Bp., 1901, Magyar Királyi Állami Nyomda. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett, dombornyomásos, piros egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, jó állapotban.
15003.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15004.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15005.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
15006.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15007.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15008.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Veszprém megye földrajzi nevei IV. A veszprémi járás. A Magyar Nyelvtudományi Társaság Kiadványai 194. Bp., 2000, Magyar Nyelvtudományi Társaság. Kiadói papírkötés.
15009.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészégügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Bp., 1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, X+16+704+2 p.+ t.(ebből 1 színes)+ 2 kihajtható térkép (az egyik szakadt, a másik szétszakadt.) Első kiadás. Szövegközti képekkel, korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kijáró lapokkal (két lap, két tábla), szakadt, viseltes térképekkel.
15010.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Baranya multja és jelene. Szerk.: Várady Ferenc. I. kötet I.-IV.+VI.-IX. füzet. Pécs, 1896, Telegdy Ármin Könyvnyomda. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadozott, széteső állapotban. Az V. füzet hiányzik.
15011.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kissé szakadt papírborítóval, jó állapotban.
15012.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft