Lubbock, Sir John: A virág, a termés és a levél. Bp., 1889, K.M. Természettudományi Társulat. Egészvászon kötés, belül a gerincnél levált, kopottas állapotban.
Dr. Török Tibor: Fém-ötvözetek színképelemzése. Mérnöki Továbbképző Intézet Kiadványai V. 50. füzet. Bp., 1945, Egyetemi Nyomda, 74 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott gerinccel.
Vörös József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 346 p. + XV melléklet. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, kopottas borítóval, az elülső borító és a lapok hullámosak. Dr. Keszi Kovács László (1908-2012) néprajzkutató, az Erdélyi Tudományos Intézet, gróf Teleki Pál Tudományos Intézet, a kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem tanárának, MTA Néprajzi Kutató Csoportjának tudományos főmunkatársának beragasztott névjegykártyájával.
Dr. Hoffmann E. Lovag: A törvényszéki orvostan atlasza. Lehmann-féle orvosi kézi atlaszok IX. Fordították Dr. Ajtai k. Sándor István, Dr. Krausz Arthur. Budapest, 1899, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, a borítója megviselt állapotban, a lapok foltosak, a kötése javított, a védőlapjai pótoltak, 193 szövegképpel (1 hiányzik, 181-182 szövegkép lapja fordítva van bekötve), 56 színes táblával (litográfiák,a 32 tábla javított, hiányos), festett felső lapélekkel.
Georg Freyherrn von Vega: Vorlesungern über die Mathematik. II. Wien, 1803. Trattner. 663p. 16 kihajtható táblával. Korabeli, evált borítójú egészbőr kötésben. / In damaged full leather binding with 16 fold out tables
Klug Nándor: Az emberélettan tankönyve I. Általános élettan, különös élettan: I. Az erőforgalom élettana. Bp., 1892, Franklin-Társulat, 622 p. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel, szövegközti illusztrációkkal, márványozott lapélekkel.
Dr. Bókay János - Dr. Flesch Ármin - Dr. Bókay Zoltán: A gyermekorvoslás tankönyve. Orvostanhallgatók, szigorlók és gyakorlóorvosok számára. Budapest, 1912, Mai Henrik és Fia Könyvkereskedése. Kiadói egészvászon borítóban, márványozott lapélekkel, 692 p. A borító sarkai kopottak. A gerince foltos, kopott. De ezeket leszámítva jó állapotban.
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság I-II. kötet. Fordította: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, néhány foltos lappal.
Stephen W. Hawking: Az idő rövid története a nagy bummtól a fekete lyukakig. Fordította: Molnár István. Bp.,1989, Maecenas. Kiadói kartonált papírkötés.
Erasmus Darwin: Zoonomie oder Gesetze des organischen Lebens. Második kötet, első rész. Töredék kötet. Hannover, 1797, Gebrudern Hahn, 762 p + 3 rézmetszet. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, német nyelven. Jó állapotban.
A szerző Erasmus Darwin (1731-1802) angol fizikus, természetfilozófus, feltaláló, korának egyik jelentős gondolkodója, Charles Darwin nagyapja./
Erasmus Darwin: Zoonomia, or, the laws of organic life. Second book, first part. Half-leather-binding, in german language. The cover is little bit worn.
The writer, Erasmus Darwin (1731-1802) was the grandfather of Charles Darwin.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.