cca 1955-1979 Különlenyomatok gyűjteménye különféle orvosi szakfolyóiratokból (Kísérletes orvostudomány, Gyermekgyógyászat, Acta Chirurgica, Magyar Sebészet, Orvosi Hetilap...stb.), kb. 60-70 db., félvászon mappában egybekötve, magyar, német, angol nyelven, jó állapotban.
Vegyes orvosi könyvek, 3 db: Fertőző betegségek megelőzése. Szerk.: Tesity Jánosné. II. kiadás, Gyógyszertan és gyógyítás. I. kötet.Gyógyszertan, méregtan, gyógyszerrendelés. Szerk.: Issekutz Béla. Ötödik, teljesen átdolgozott kiadás., Formulae Normales. Szabványos vényminták. Szerk.: Kedvessy György. Hatodik kiadás. Különféle kiadásban, és kötésben. Változó állapotban, az egyikben jegyzettel.
Göttche Oszkár: Csecsemő- és gyermekgyógyászat a gyakorló-orvos számára. Bp., 1936, Novák Rudolf és társa. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
A sebészet tankönyve. Szerk.: Wullstein, [Ludwig]; Wilms, [Max]. 1-2. köt. Bp., 1911-1914, Franklin. Kopott vászonkötésben, az első kötet kicsit hiányos címlappal, a második kötet kötése kissé laza, gerince félig elválik.
Darányi Gyula: Az iskoláskor egészségügye. Bp., 1933, Országos Közegészségügyi Egyesület Tudományos Szakosztálya. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Dr. Schenzl Guidó: A Meteorológiai és Földdelejességi M. Kir. Központi Intézet évkönyvei. XIII. kötet. 1883. évfolyam. Bp., 1885. M. Kir. Egyetemi Nyomda, 201 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kopottas borítóval, sérült, laza kötéssel, de belül jó állapotban.
Flammarion, Camile: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I-II. kötet. Fordította: Hoitsy Pál. Harmadik átjavított, a legújabb eredeti után átdolgozott és kibővített kiadás. Számos illusztrációval. Budapest, 1900, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, megviselt állapotban, kopottas, foltos borítóval, javított gerinccel, a II. kötetben a 264-265. oldal között egy illusztráció kijár.
Platen M(oritz): Az új gyógymód. I-II. kötet. Fordította: dr. László Frigyes. Bp.,(1900), Schroeter H. L., (Lipcse, Metzger és Wittig,) 1 t.+VIII+791 p.+7 t.+796-1510 p.+ 10 t. Kiadói egységes, illusztrált, díszes, festett, aranyozott, szecessziós zöld egészvászon kötésben, megviselt állapotban, kopott borítóval, a II. kötet gerince és kötése sérült, a II. kötet elülső szennylap hiányzik, kijáró lapokkal és illusztrációkkal, a mellékletek hiányosak és sérültek.
5 db könyv-Kormos Tivadar: Az ősember világa; Hankó Béla: Rendszeres állattan; Révész Imre: A reformáció; Hillebrand Jenő: Az őskőkor története; Humboldt: Kosmos. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.