Kosztolányi Dezső: Őszi koncert. Kártya. Magyar Költők III. kötet. Modern Könyvtár 54. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia, 29+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Kosztolányi Dezső: Ábécé. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei V. kötet. Bp.,(1942), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
Kosztolányi Dezső: Elsüllyedt Európa. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei VII. kötet. Bp.,(1943), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Kosztolányi Dezső: Ember és világ. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei VI. kötet. Bp.,(1942), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső előzéklap hiányzik.
Karinthy Frigyes: Krisztus vagy Barabbás (Háború és béke.) A borító Biró Mihály munkája. Bp.,(1918), Dick Manó. Első kiadás! Kiadói papírkötésben, a borító szakadozott, az első kötéstábla elvált a gerinctől, a fűzése laza,
Karinthy Frigyes: Így láttátok ti. A háborús irodalom karrikatúrája. A borító Biró Mihály munkája. Bp.,1917, Dick Manó. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Karinthy Frigyes: Kötéltánc. Bp., 1923, Dick Manó. Első kiadás! Kiadói papírkötésben, a 180-181. oldalak kissé foltosak, az utolsó,192. oldal szakadt, sérült.
Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül. Bp., (1936),Athenaeum, 239+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott aranyozással, jó állapotban.