Durury Victor: Világtörténelem. Fordította: Dr. Ballagi Aladár. Bp., 1880, Franklin-Társulat, XVI+664 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, néhány foltos lappal.