Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 381

15894.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
Petőfi Sándor költeményei I-IV. kötet. Bp.,1877, Athenaeum, 1t.(címkép)+6+466+2+4+450+XII+1+4+471+XI+1+4+368+VII+1 p. Második, teljes kiadás. Kiadói, egységes, díszesen aranyozott vászonkötésben, a lapszéleken aranymetszéssel, kopott, foltos borítóval, kissé fotlos lapokkal, névbejegyzésekkel, a II. kötetben a II-XI. oldalak között a lapok kijárnak.
15895.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15896.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15897.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kiss József költeményei. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Hollósy Simon, Réti István, Thorma János képeivel. Bp., Révai Testvérek. Javított egészvászon kötés, kopottas állapotban.
15898.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A magyar művelődés története. 1-2. köt. Szerk.: Lukács György. Bp.,[1929], Pantheon. Számos illusztrációval. Későbbi átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.
15899.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15900.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15901.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15902.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15903.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hegedüs Loránt politikai témájú könyvei, köztük irredenta témájú, kettő a Hugának dedikálva: Lesz-e béke? Nemzeti Gazdálkodás Kis Könyvtára 1. Bp., 1920, Dr. Móricz Miklós, 64 p. Hegedüs Loránt Programmbeszéde. Budapest XI. választókerületében. (Az 1919. December 28. tartott választói gyülés gyorsírói jegyzékönyve.) Bp., é.n., Kertész József-ny., 31. p. Az eredeti papírborítót is bekötötték.  Hegedüs Loránt: Magyarország megcsonkítása-Európa veszedelme. Bp., 1919, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája, 16 p. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.  Az adó filozófiája a háborúban. Bp., [1917], Singer és Wolfner, 15 p. Megjelent a Magyar Figyelő 1917. évi 9. számában. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.  Közgazdaságunk jövendője. Magyar Figyelő VIII. évf. 5. szám. Bp., 1918, Singer és Wolfner, 449-464 p. A Magyar Figyelőből csak Hegedűs Loránt tanulmánya van benne. Az eredeti borító elülső részét is bekötötték. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső előzéklap hiányos, egy két helyen ceruzás bejelölésekkel, ex libris-szel.
15904.

Hegedüs Loránt politikai témájú könyvei, köztük irredenta témájú, kettő a Hugának dedikálva: Lesz-e béke? Nemzeti Gazdálkodás Kis Könyvtára 1. Bp., 1920, Dr. Móricz Miklós, 64 p. Hegedüs Loránt Programmbeszéde. Budapest XI. választókerületében. (Az 1919. December 28. tartott választói gyülés gyorsírói jegyzékönyve.) Bp., é.n., Kertész József-ny., 31. p. Az eredeti papírborítót is bekötötték. Hegedüs Loránt: Magyarország megcsonkítása-Európa veszedelme. Bp., 1919, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája, 16 p. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány. Az adó filozófiája a háborúban. Bp., [1917], Singer és Wolfner, 15 p. Megjelent a "Magyar Figyelő" 1917. évi 9. számában. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány. Közgazdaságunk jövendője. Magyar Figyelő VIII. évf. 5. szám. Bp., 1918, Singer és Wolfner, 449-464 p. A Magyar Figyelőből csak Hegedűs Loránt tanulmánya van benne. Az eredeti borító elülső részét is bekötötték. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső előzéklap hiányos, egy két helyen ceruzás bejelölésekkel, ex libris-szel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15905.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft