Könyvek: Jog

Tételek száma: 45

Személyi Kálmán: Római jog I-II. Nyiregyháza, 1932, Jóba Elek Könyvnyomdája. Korabeli félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az átkötéskor felhasználták, kopottas borítóval, számos ceruzás aláhúzással, de egyébként jó állapotban. A szerző, Személyi kálmán (1884-1946) jogász, egyetemi tanár dedikációjával.
15160.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szászy-Schwarz Gusztáv: Parega vegyes jogi dolgozatok. Magyar Jogászegylet Könyvkiadó Vállalata V. évf. 1. kötet. Egyetlen kiadás. Hozzákötve: Grosschmid Béni: A szerzemény családi vagyon- és örökjogunkban. Bp., 1912-1903, Athenaeum-Politzer Zsigmond és Fia, 521+27 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, benne néhány ceruzás aláhúzással, jegyzettel. Szászy-Schwarz Gusztáv munkájánál a szerzőtől bejegyzéssel.
15161.

Szászy-Schwarz Gusztáv: Parega vegyes jogi dolgozatok. Magyar Jogászegylet Könyvkiadó Vállalata V. évf. 1. kötet. Egyetlen kiadás. Hozzákötve: Grosschmid Béni: A szerzemény családi vagyon- és örökjogunkban. Bp., 1912-1903, Athenaeum-Politzer Zsigmond és Fia, 521+27 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, benne néhány ceruzás aláhúzással, jegyzettel. Szászy-Schwarz Gusztáv munkájánál "a szerzőtől" bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15162.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Hacker Ervin: A magyar büntetőjog tankönyve. Miskolc, 1936, Ludvig István Könyvnyomdája, XXIV+445 p. Korabeli félvászon-kötés, számos ceruzás aláhúzással, bejelöléssel, de alapvetően jó állapotban.
15163.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Schnierer Aladár: A bűntettekről és vétségekről szóló magyar büntető-törvény magyarázata. Bp., 1885, Franklin. Második kiadás. Korabeli aranyozott álbordás félbőr-kötés, kissé kopottas gerinccel és borítóval, számos ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, de alapvetően jó állapotban.
15164.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
Finkey Ferenc: Magyar büntetőjog tankönyve. Bp., 1909, Grill Károly, XXII+869 p. Harmadik, átdolgozott kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás gerincű félbőr-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel, jó állapotban.
15165.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15166.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15167.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15168.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15169.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Marton, Géza: Les fondements de la responsibilité civile. Paris, 1938, Recueil Sirey. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel, francia nyelven. Felvágatlan példány. / Paperbinding, in French language. Uncutted copy.
15170.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Az 1871. évi törvények gyűjteménye. Kiadja: M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1908, Toldy Lajos, Könyvnyomda Rt. Átkötött kissé foltos félvászon-kötés. A M. Kir. Belügyminister és M. Kir. Követség Olaszországban Róma bélyegzéssel.
15171.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft