Hume, (David): Vizsgálódás az emberi értelemről. Ford. magyarázatokkal ellátta Alexander Bernát. Bp. 1906. Franklin. Papírkötésben, korabeli könyvtári félvászon kötésben, szép állapotban.
Az aesthetika története. írta Kight William, angolból fordította Husztiné Révhegyi Rózsi. A magyar aesthetika történetével kiegészítette: Jánosi Béla:. Bp., 1915, Franklin. Vászonkötésben, jó állapotban.
Lewes, György Henrik [George Henry]: A philosophia története Thalestől Comteig. I, III. köt. Bp., 1876, 1878. Magyar Tudományos Akadémia. Aranyozott gerincű vászonkötésben, kissé szakadozott
Friedrich Nietzsche: Fr. Nietzsche levelei 1863-1889. Richard Öhler nyomán kiszemelte, fordította, és bevezette Strém István, és Beke Margit. Documenta Humana. Bp.,é.n., Fővárosi Könyvkiadó Rt. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták. Megjelent 100 példányban.