Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 96

15873.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Jászi Oszkár: A történelmi materializmus állambölcselete. Bp., 1908, Grill Károly. Vászonkötésben, jó állapotban.
15874.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ferenczi Sándor: Lélekelemzés. Bp., é. n., Dick Manó. Kissé sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15875.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Serédi Lajos: A filozófia története. Pozsony - Bp., 1904, Stampfel Károly. Papírkötésben, jó állapotban.
15876.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Emerson Ralph Waldo: Az emberi szellem képviselői. Ford. (és előszó) Szász Károly. Bp. 1894, . MTA. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
15877.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
15878.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15879.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
F(rédéric) Le Play: Instruction sur Lobservation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a louverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société DÉconomie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban.  Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társadalomfilozófia atyja, a tudományos szociológia megteremtője. A magyarországi szociológiai kutatásokat La Play indította el. Magyarországon járt 1846-ban, feldolgozta Hatvan társadalmi rétegződését, és leírta egy öttagú jobbágycsalád életviszonyait. Munkásságának tisztelettel adózott gróf Károlyi Sándor, és gróf Apponyi Albert. / Half-linen-binding, in french language, in good condition.
15880.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15881.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kriminalisztika. Egységes jegyzet. Bp., 1980, Tankönyvkiadó. 11., változatlan utánnyomás. Kiadói papírkötés, ceruzás áthúzásokkal.
15882.

Kikiáltási ár:
800 Ft
15883.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15884.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft