Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 597

Mikszáth Kálmán: Beszélő köntös, A lohinai fű. Bp., 1893, Révai. Érdekes ex librisszel. Gazdagon díszített Gottermayer vászonkötésben
16141.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Magyar asszonyok lexikona. Összeáll.: Bozzay Margit. Bp., 1931. Félvászon kötésben, jó állapotban.
16142.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tatay Sándor: Húshagyókedd. Bp.,é.n.,Bólyai Akadémia. Kiadói félvászon-kötés. A szerző által dedikált, dátumozva (1943 Könyvnap.)
16143.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Vérző Magyarország. Magyar írók Magyarország területéért. Szerk.: Kosztolányi Dezső. Jeges Ernő illusztrációival. Budapest, é.n. [1920], Pallas, 236 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, valamint egy kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, a borítója szakadozott, foltos, hátsó borítón ceruzás jegyzetekkel.
16144.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bánffy Miklós: Megszámláltattál... I-II. kötet. Darabokra szaggattatol. (Erdélyi történet I.). Bp., 1940, Révai. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopásokkal a borítón, gerincen, de alapvetően jó állapotban.
16145.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kolligátum különféle művekből, 7 db:  Arago és Vermond: Az ördög naplója. Fordította Egressy Benjámin.;  Augier: A bürök. Fordította: Perényi István.; Picard: Két házaspár. Fordította: Csiky Gergely.; Moncrieff: A szégyenlős. Fordította: Csiky Gergely; Goldoni Károly: A hazug. Fordította Radó Antal.; Klapp Mihály: Rosenkranz és Güldenstern. Fordította: Csiky Gergely.; Musset Alfréd: Ne fogadj fel soha semmit. Fordította: Paulay Ede.  Bp., 1879 -1885, Franklin, 100+83+56+8+61+3+191+165+3+88 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen Színművek D felirattal.
16146.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kolligátum különféle művekből, 6 db:  Pulszky Ferenc: Martinovics és társai; Zsilinszky Mihály: Kupeczky János;  Neményi Ambrus: A francia forradalom hírlapjai és hírlapírói;  Gervinus G.G.: Bevezetés a tizenkilencedik század történetébe. Fordította: Rózsaági Antal;  Taine Hippolit Adolf: Az olasz művészet bölcselete. Fordította: Kádár Béla;  Gregorovius Ferdinánd:A pápák síremlékei. A pápaság történetének határkövei. Fordította: Hegedüs István.  Bp., 1878 -1886, Franklin,80+72+80+227+112+184 p. Korabeli egészvászon-kötés, a gerincen Tanulmányok F felirattal.
16147.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
48 db jó állapotú kötet a Szent István könyvek sorozatból. Vallástörténet, filozófia, társadalomtudomány, irodalomtudomány témakörökben. Budapest, 1924-1938. Szent István Társulat kiadása Stephaneum nyomda. Kiadói papírborítóban
16148.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13
Dr. Zoltvány Irén: Erotika és irodalom. Szent István Könyvek 20. Bp., 1924, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
16149.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Rusznyák Gyula: Faluvédelem. (A falu társadalmi problémái). Szent István Könyvek 120. Bp., 1935, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
16150.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Gyulai Pál: Nők a tükör előtt. Feszty Árpád rajzaival. Bp., 1888, Franklin. Harmadik kiadás. Korabeli festett aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, és gerinccel, jó állapotban.
16151.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Martin von Cochem]: Guldener Himmels - Schlüssel. Oder, Sehr kräfftiges, nutzliches und tröstliches Gebett - Buch, zu Erlösung der lieben Seelen deß Fegfeuers. München-Mindelheim, 1741, Gregor Fuirer. 12 db egészoldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli bőrkötésben, rossz, hiányos, széteső állapotban.
16152.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft