Kolligátum, öt különféle munkából, közte egy első kiadású, korai Eötvös József munkával:
[Eötvös József] B.E.J.: A házasulók. Pest, 1833, Hartleben Konrád Adolf,(Buda, M. Kir. Egyetem Betűivel,) 119 p. Az eredeti litografált címlapot is bekötötték, de az alsó szélén vágott.
Beaumarchais: Figaro házassága vagy egy napi boldogság. Vígjáték 5 felvonásban. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1877, Franklin, 240 p. Egy lap kijár (17/18.), az utolsó oldalon kis folt.
Beaumarchais: A sevillai borbély vagy haszontalan elővigyázat. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1881, Franklin, 143 p. Egy lap kijár, (143 p.)
Berczik Árpád: Nézd meg az anyját. Bp., 1885, Franklin, 121+6 p.
Berczik Árpád: Az igmándi kispap. Bp., 1883, Franklin, 160 p.
Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
P. Gulácsy Irén: Fekete völegények I-III. Bp., 1928, Singer és Wolfner. Tizedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ex libris-szel. Az I. kötetben beragasztott a szerzőt ábrázoló újságkívágással, a II. és III. kötetben beragasztott a szerzőt ábrázoló fotókkal, a szerző által aláírva, dátumozva.
Goll János: Zenészeti műszótár zeneelméleti bevezetéssel. A "Zenetanárok Orsz. Egylete" zenészeti szakosztálya megbízásából szerkeszté Goll János. Bp.,[1885], Rózsavölgyi és Társa, 146 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos Kiadása. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Korabeli papírkötésben, javított gerinccel. Gárdonyi Andor ex librisével. Számozatlan példány, a szerző és az illusztrátor aláírásával!
József Jolán: A város peremén. A címlapot Szecskó Tamás, az illusztrációkat Reich Károly rajzolta. Bp., 1952, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, hiányzó szennylappal, de belül jó állapotban.
Müller Lajos: A római index nevezetesebb tiltott könyveinek jegyzéke. Bp., 1932, Magyar Kultúra (Katolikus Kultúrkönyvtár 7.). Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Joannem Imre (Imre János (1790-1832)): Amicus Foedus Rationis Cum Experientia seu Philosophia Crisi Recentissima II-III. Pestini, 1825-1827,Typis Nobilis Matthiae Trattner de Petróza. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötés, a II. kötet borítója kissé kopottas, a III. kötet kopottas, a borító háta sérült, ceruzás széljegyzetekkel, néhol kissé foltos lapokkal, latin nyelven.
Mikszáth Kálmán: Nagyságos Katánghy Menyhért képviselő úr viszontagságos élete, kalandjai, szerencsétlensége, szerencséje és művei.
Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1903, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, kissé kopottas borítóval, a fűzés a 2/3. oldalnál laza, kissé sérült.
Ady Endre: Jóslások Magyarországról.
Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésről. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Féja Géza. Bp., (1936.) Athenaeum, 312 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.