Carl Zuckmayer: Salware vagy a bozeni Magdolna I. kötet. Fordította Benedek Marcell. Bp., 1937, Révai. Kiadói egészvászon, hiányos kiadói papír védőborítóval.
Eötvös Károly: A Bakony II. kötet. Eötvös Károly munkái XXII. Budapest, 1909, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, picit sérült gerinccel, picit laza kötéssel. Töredék kötet.
Norman Carr: Elefántok völgye. A Luangwa völgyének és állatvilágának élete. Fordítota Stohl Gábor. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva.
Frederick O' Brien: A haldokló szigetvilág. A világ körül. Bp., é.n., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Fordította Szirmay Józsefné. Budapest, é.n., Dante, 202 p.+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói félvászonkötésben. Egy lap enyhén sérült, az első előzéket vászonnal megerősítették.
Vegyes útikönyyv tétel, 2 db:
Jan Adamczewski: Illustrowany prezwodnik po Krakowie. Warsawa, 1989, Wydawnitctwo Interpress. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrálva, lengyel nyelven. Krakkó útikönyv. / Paperbinding, in polish language.
Eleni Palaszka- Papasztathi: Akhilleon: történet és legenda. Bp., 1995, Lola Kiadó. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrálva.