Ady Endre: Az utolsó hajók. Bp.,(1923), Athenaeum Rt. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. A borítót Kozma Lajos (1884-1948) építész, grafikus, iparművész tervezte. Első kiadás.
Ady Endre: Szeretném, ha szeretnének. Bp., é.n., Athenaeum Rt. Kiadói papírkötés. Ötödik kiadás. Jó állapotban. A borítót Kozma Lajos (1884-1948) építész, grafikus, iparművész tervezte, 1923-as dátumozással.
Ady Endre: Vér és arany. Bp., é.n., Athenaeum Rt. Kiadói papírkötés. Nyolcadik kiadás. Jó állapotban. A borítót Kozma Lajos (1884-1948) építész, grafikus, iparművész tervezte, 1923-as dátumozással.
Ady Endre: Az Illés szekerén. Bp., é.n., Athenaeum Rt. Kiadói papírkötés. Ötödik kiadás. Jó állapotban. A borítót Kozma Lajos (1884-1948) építész, grafikus, iparművész tervezte, 1923-as dátumozással.
Ady Endre: Uj versek. Bp., é.n., Athenaeum Rt. Kiadói papírkötés. Hetedik kiadás. Jó állapotban. A borítót Kozma Lajos (1884-1948) építész, grafikus, iparművész tervezte, 1923-as dátumozással.
Ady Endre: Halottak élén. Bp., é.n., Athenaeum Rt. Kiadói papírkötés. Negyedik kiadás. Jó állapotban. A borítót Kozma Lajos (1884-1948) építész, grafikus, iparművész tervezte, 1923-as dátumozással.
Ady Endre: A magunk szerelme. Bp., 1919, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,120+2 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borítója kissé kopott, a gerince szakadt, hiányos, a könyvtest elvált a borítótól, és a ketté vált.
Kardos László: A huszonegyéves Ady Endre. Gyoma, 1922, Kner Izidor. Kiadói papírkötésben, kissé viseltes állapotban, kissé szakadt borítóval, az első 14 oldal kijár. A címlap verzóján beragasztva: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar munkásság könyvtárai számára felajánlotta Kner Izidor Könyvnyomdája Gyoma. Kner Imre Kner Endre 1936."
Pöstényi förödés a' mellyet Egy Magyar Lovas ezeredbül való százados (...) versekbe foglalt. Tsöbörtsök, 1787. 1921-es FACSIMILE kiadás, készült 1500 példányban, kissé kopottas állapotban.
Müller Lajos: A római index nevezetesebb tiltott könyveinek jegyzéke. Bp., 1932, Magyar Kultúra (Katolikus Kultúrkönyvtár 7.). Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Kolligátum különböző művekből, részben 1848-1849-es témájú művekből:
Szöllősy Ferenc: Kossuth és a magyar emigratió török földön. Lipcse, 1870, [Heckenast Gusztáv ny., Pest],
XIV+239 p.
Bacsányi János költeményei válogatott prózai írásaival. Kiadta Toldy Ferenc. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, VII+268 p.
Petőfi-reliquiák 1841-1849. Gyűjtötte Halasi Aladár. Bp., 1878, Franklin, VIII+128 p.
Arany-furulya. Dalok és elbeszélések a 48/49-iki szabadságharc idejéből. A magyar nép számára összegyűjté Áldor Imre. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 1 t.+91 p.
Átkötött kopottas modern félvászon-kötés, egy kijáró lappal.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.