Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II.. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Budapest, é.n., Magyar kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, sérült gerinccel, sérült fűzéssel.
Egyezményes jelek, írásminták és rövidítések az 1:25000, 1:50000 és 1:1000000 mértékarányú topográfiai térképek számára. hn., 1953, Magyar Népköztársaság HM. Térképészeti Intézet. Kiadói félvászon kötésben.
Részletes helyi kalauzok sorozat két kötete:
Kiss József: Pécs és a mecsek részletes kalauza. Bp., 1926, Turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, térképmellékletekkel.
Dr. Mihályi Ernő: Pannonhalma részletes kalauza. Bp., 1923, Turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
"Ott hul éltek vala a magyarok..." Válogatás az észak-moldvai magyarság népi emlékezetének kincsestárából. Szerk.: Harangozó Imre. Újkígyós, 2001, Ipolyi Arnold Népfőiskola. Kiadói papírkötésben, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Erődi Béla: A szentföldön. Budapest, 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Könyvkiadóvállalata. Második kiadás, 264 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Volt könyvtári példány. A borítója maszatos. A kötése laza. A térkép hiányzik.