Peter Freuchen: Meine Gröndländische Jugend. Zürich-Wien-Prag, é.n., Büchergilde Gutenberg. Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói kissé foltos egészvászon-kötés./
Linenbinding, with spotty cover, in German language.
Thanhoffer Lajos: Kongó. Orvosi táskával Afrika földjén. Budapest, [1944], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 317 p. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, megviselt állapotban, foltos, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, 224/225 p. oldalakon ceruzás firkával.
Dr. Mátéka Béla: Filléres Budapesti Kalauz. Budapesti történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. Bp., 1933, Dr. Vajna György és Társa. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal.
Illustrierter Führer durch die Bundeshauptstadt Wien und Umgebung. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, é.n. (1922), Woerl's Reisebücher-Verlag, 162+2 p.+2 t. XXI. kiadás. Kiadói papírkötésben, két térképpel, német nyelven./
Paperbinding, in German language.
Josef Glaser, Heinz Glaser: Führer duch Schönbrunn. Wien, 1952, Paul Kaltschmid. Második kiadás. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, német nyelven./
Woerl útikönyvek, 2 db:
Illustrierter Führer durch Innsbruck und Umgebung. Leipzig, é.n. (1923), Woerl's Reisebücher-Verlag. 16. kiadás. Kiadói papírkötésben, könyvtest elvált a borítótól, egészoldalas illusztrációkkal, kihajtható térképekkel illusztrálva, két térkép kijár a könyvből, német nyelven.
llustrierter Führer durch Salzburg und Umgebung. Leipzig, é.n. (1922), Woerl's Reisebücher-Verlag. 19. kiadás. Kiadói papírkötésben, a könyvtest elvált a borítótól, fekete-fehér egészoldalas, és szövegközti illusztrációkkal, térképekkel, egy kihajtható panoráma képpel, valamint kihajtaható térképekkel illusztrálva, két kihajtható térkép kijár, német nyelven./
Two books from the series of Woerl's Reisehandbücher (Innsbruck, Salzburg). Paperbinding, with some fault, the books coming out from the cover, and some maps coming out from the books, in German language.
Wilhelm Hartl: Illustrierter führer auf der Niederösterr.-steirischen Alpenbahn Mariazeller Bahn. Wien, 1925, Carl Ueberreuter. Kiadói papírkötés, fekete-fehér egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, német nyelven./ Paperbinding, in German language.
Rexa Dezső: Zwölf Monate in Pesth.(Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske.) [Bp., 1940], Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, német nyelven./
Half-linen-binding, iwth a little bit worn cover, in German language.
Szelényi Károly: Magyarország. Lázár István, és Székely András szövegével. Bp., 1986, Kossuth-Képzőművészeti. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.