Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 144

Dawid Stenhouse: Glasgow Its municipal undertakings and Enterprises. 1931. 136p. Sok képpel. / With many pictures
15012.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1939 Kaffka Károly (szerk.): Az Utas Könyve. (Kiegészítő füzet) Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Magyar Felvidék részletes ismertetője. 1938. kiadás kiegészítő füzete. Budapest, 1939, Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség, XII+99 p. + 1 t. Kiadói tűzött papírkötés.
15013.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15014.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Frank-Kunszt-Rausch: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1933, Pátria. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
15015.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A Közlekedési- és Metróépítő Vállalat története, tevékenysége 1948-1992. Összeáll.: Háberl József. Bp., 2013, Consultant Mérnöki Iroda Kft. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15016.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
dr. Szabó Dezső (szerk.): A 100 éves Budapest tömegközlekedésének története 1873-1973. Bp., 1973, Budapesti Közlekedési Vállalat. Kiadói egészvászon kötésben.
15017.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Königlich Ungarische Staatsbahnen. Das Ungarische Tiefland und Siebenbürgen. Budapest, 1914, Erdélyi K.U.K. Graphische Hofkunstanstalt, 47 p. Kiadói papírkötés. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Királyi Magyar Államvasutak. A Magyar Alföld és Erdély. Német nyelven. Némileg kopott borítóval. / Paperbinding, in german language. The cover is slightly worn.
15018.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Megyer József: Spanyolországi napló. Madrid, 1965, Ernesto Gimenez. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos illusztrált papírborító. Jó állapotban.
15019.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. 82 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 240 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Nagyon szép állapotban.
15020.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 267 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, számos képpel illusztrálva. Nagyon szép, hibátlan állapotban.
15021.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Baktay Ervin: A világ tetején I-II kötet. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. I-II. kötet. Hatvan és negyvenegy képpel és két térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Rt., 312+144 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Nagyon szép állapotban.
15022.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. 59 képpel és 1 térképpel és 63 képpel és 1 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 189+240 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat, kis elszíneződéssel az első kötet gerincén. Nagyon szép állapotban.
15023.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft