Raoul H. Francé: A növények élete. Budapest, é.n., Dante Könyvkiadó. Fordította: Lambrecht Kálmán. Műveltség. Kopott kiadói félvászon kötés, 438 oldal.
Közepes állapotban. A borítója kopott. A kötése egy helyen meglazult.
Dr. Müller Vilmos: Klinikai recipe könyv. Bp., Lampel R. Kiadói egészvászon kötés, színezett lapszélek, belül a gerincnél kissé levált, kopottas állapotban.
Dr. Bauer A. Bernhard: A nő. Tanulmányok a nő testéről, lelkéről, nemi életéről és erotikájáról. Második és befejező rész. Fordította Dr. Fülöp Zsigmond. Bp., 1926, Novák Rudolf és Társa, 397 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopottas gerinccel, kissé laza fűzéssel.
Soó Rezső, Jávorka Sándor: A magyar növényvilág kézikönyve II. Bp., 1951. Akadémiai. 537 p. Kiadói egészvászon-kötésben. A borítótáblán a vászon kissé foltos.
Schoedler, [Friedrich] Frigyes: A Természet könyve, magában foglaló: természettant, csillagászatot, vegy-, ásvány-, föld-, életmű-, növény- és állattanokat. A természet-ismeret minden barátainak, A hatodik kiadás után magyarra tették Jáno
Pesten, 1853. Geibel. 714p. lev. 3 t. (A 3 táblából egyik hiányos, hátsó borító nélkül)
Dr. Sigmond Elek: Mezőgazdasági chemia. A Magyar Chemiai Folyóirat IX. és X-ik évfolyamának melléklete. Bp., 1904, Kir. Magy. Tud Egy. Nyomda. Korabeli félvászonkötésben.
Dr. Kress D.H.: Egészség és jólét. Hogyan érhető el? Második kiadás. Bp., é.n. Élet és Egészség. 151 p. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, illusztrációval. Kopottas, kissé sérült, illusztrált kiadó félvászonkötésben.