Könyvek: Történelem

Tételek száma: 101

Gvadányi József: A világnak közönséges históriája. 1. köt. Pozsony, 1796, Wéber Simon. Megviselt kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
13052.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szalay László: Magyarország története. I-II. (Egybekötve.) Lipcse, 1852, Geibel Károly, 310+419 p. Első kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű félbőrkötésben, kissé viseltes állapotban, kissé kopottas borítóval, foltos lapokkal, a második részből pár lap kijár (103-106 p.), a hátsó szennylapon bejegyzések, kissé laza fűzéssel.
13053.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13054.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Történelmi arcképcsarnok az ifjúság és a nép számára. Bp.,1909, Dolinay Gyula Hírlap-és Könyvkiadó Vállalata. Kiadói javított gerincű aranyozott, szecessziós egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
13055.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Horváth Mihály: A magyarok története rövid előadásban. Pest, 1868, Heckenast Gusztáv, 596 p. Korabeli félbőr kötésben, megviselt állapotban, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, a címlapon névbejegyzéssel, a könyben aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
13056.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Machiavelli, [Nicolaus Florentinus] Miklós Értekezések Titus Livius Romai történetek X. első könyve fölött. Magyarította Pados János. Pest, 1862. Lauffer és Stolp. XVI l. 1 sztl. lev. 517p. Félvászon kötésben, az eredeti címlap felhasználásával
13057.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Grünwald Béla: A régi Magyarország 1711-1825. Bp., 1910. Franklin. XV.+552 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval.
13058.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Abonyi Árpád: A történelem hősei. Bp., é.n. Athenaeum. 114p. Festett, kissé laza egészvászon kötésben.
13059.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Magyarság őstörténete. Szerk.: Ligeti Lajos. Bp., 1948, Budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter-Tudományegyetem Bölcsészeti Kar Magyarságtudományi Intézet-Franklin-Társulat Magyar Irodami Intézet és Könyvnyomda. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, viseltes borítóval, viseltes gerinccel, sérült kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal.
13060.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
13061.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Faragó Miksa: A Kossuth-bankók kora. A szabadságharc pénzügyei. Előszót írt hozzá Dr. Báró Madarassy-Beck Gyula. Bp., é.n. (1912), Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borítója szakadt, az elülső borítója leszakadt, pár lap elvált a kötéstől.
13062.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Római világ. Emlékkönyv a magyar tanárok olaszországi tanulmányútjáról. Csengeri János és Geréb József közreműködésével szerkesztette Pasteiner Gyula. Bp., 1899, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói kopottas, kissé sérült gerincű, kissé foltos egészvászon kötésben, Gottermayer N.-féle kötés.
13063.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft