Könyvek: Vallás

Tételek száma: 55

Hermann Busembaum (vagy Busenbaum 1600-1668): Compendium theologiae moralis sancti Alphonsi Mariae de Ligorno sive Medulla Theologiae Moralis I-II. Iriae, 1840, Caesaris Giani, XXXII+514+228 p. + Jeremia A. Patavio: Probabilismus methodo mathematica demonstratus auctore Patre Pithanophilo. Iriae, 1840, Caesaris Giani, 216 p. +Johann Baptist Faure (Giambattista Faure (1702-1779): Dubitationes theologicae de iudicio practico. Lucani, 1840, Francisci Veladini, 78 p.  Korabeli bőrkötés, festett lapélekkel, megviselt állapotban, a borítója kopott, az I. kötet gerince sérült, a II. kötet gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van, latin nyelven. Három teológiai munkát tartalmaz a kötet, két jezsuita és egy ferences szerzetesét. /  Contemporary leather-binding, the book damaged, the cover is worn, the spine of the first book damaged, the spine of the second book lost, but the book block in one piece, in Latina language. The book includes three theological works from two Jesuit, and one Fransican friar.
14382.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Martinus Becanus (1561-1624): Compendium manualis controversiarum hujus femporis de fide, et religione. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1738, Leopold Berger, 12+458+10 p. Korabeli bőrkötés, megviselt állapotban, a bortítója kopottas, a gerince sérült, az elülső előzéklapon bejegyzések, szárazpecséttel, intézményi bélyegzővel, a kötése sérült, foltos lapélekkel, latin nyelven.  Contemporary leather-binding, in poor condition, the cover is worn, the spine and binding damaged, with wrintings on the front shield page, with dry seal, with office seals, in Latin linguage.
14383.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17
R. P. Joannicio Basilovits: Brevis Notitia Fundationis Theodori Koriathovits, olim Ducis De Munkacs, &c. Exhibens Statum Graeco-Cartholicae Dioecesis Munkacsiensis Hierarchicum, juxta seriem Episcoporum...Tomus II. Pars Quarta, Pars Quinta, Pars Sextae. Kassa, 1805, Joannis Josephi Ellinger. Korabeli félbőr kötés, rossz állapotban, a borítója kopottas, a hátsó kötéstábla sérült, hiányos, a hátsó védőlap sérült hiányos, az utolsó pár lap kissé sérült, foltos.
14384.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Schenkl, Maurus: Ethica Christiana. 2. köt. Esztergom, 1823, Josephus Beimel. Kicsit kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
14385.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Irsik Ferenc: Boldog emlékű Hám János szatmári püspök élete. Szatmár, 1894, Pázmány-Sajtó. Kiadói kopottas félvászon kötés, fekete-fehér egész oldalas fotókkal illusztrálva, az elülső kötéstábla belsejére, utolsó oldalra, és a hátsó előzéklapon tollal firka.
14386.

Irsik Ferenc: Boldog emlékű Hám János szatmári püspök élete. Szatmár, 1894, 'Pázmány-Sajtó'. Kiadói kopottas félvászon kötés, fekete-fehér egész oldalas fotókkal illusztrálva, az elülső kötéstábla belsejére, utolsó oldalra, és a hátsó előzéklapon tollal firka.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
14387.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Magyar Katolikus Lexikon I-XV. Szerk.: Dr. Diós István. Budapest, 1993-2010 , Szent István Társulat. Kiadói aranyozott műbőr kötés. Jó állapotban.
14388.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Bibliai lexikon I-II. Segédkönyv a Biblia tanulmányozásához. Szerk.: Czeglédy Sándor, Hamar István, D. Dr. Kállay Kálmán. 160 képpel. Budapest, 1931, Sylvester. Egyetlen kiadás. Kiadói, aranyozott egészbőr kötésben, kissé viseltes, sérült gerinccel, borítóval, de ezt leszámítva jó állapotban.
14389.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Budapest, 1981, Helikon Kiadó, Kner Nyomda. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés, kiadói karton dobozban, kísérőfüzettel(,Szántó Tibor: Károlyi Gáspár Vizsolyi Bibliája. Budapest, 1981, Helikon. Kiadói papírkötés,)az eredeti vásárlói tájékoztatóval, valamint Dr. Jáky Gyula: Károlyi Gáspár és a Vizsolyi Biblia (,Budapest, 1940, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói tűzött papírkötés,) füzetével. Facsimile kiadás, szép állapotban!
14390.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
14391.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Tóth Tihamér összegyűjtött munkái 1-20. köt. Budapest, 1935-1936, Szent István-Társulat. Kiadói egységes egészvászon sorozatkötésben. Változó állapotban, többnyire kopottas borítóval, gerinccel. A sorozat teljes, de a pótkötetek hiányoznak belőle.
14392.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Keresztyén Bibliai Lexikon I-II. Szerk.: Dr. Bartha Tibor. Budapest, 1993, Kálvin János Kiadó. Kiadói műbőr kötés.
14393.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft