Könyvek: Militária - katonaság

Tételek száma: 15

13272.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
De Sgardelli Caesar: Honvédelmi kötelezettségeink II. kötet. A M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadásában megjelent A-46 jelzésű, a M. Kir. Csendőrség számára rendszeresített Becsületügyi szabályzat. Lovagias ügyek intézése különös figyelemmel katonai vonatkozásaikra. A rehabilitáció. Tanácskérés becsületügyekben. Budapest, 1941, Honvédelmi Kötelezettségeink, 128 p. Kiadói foltos, kissé sérült gerincű papírkötés.
13273.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13274.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Barkóczy-Klopsch Béla: Der heimzug der armee des generalfeldmarschalls von Mackensen. Durch Ungarn, nack zusammenbruch. Budapest, 1928, Ungarischen Nationalbundes. Átkötött egészvászon kötés, német nyelven, jó állapotban.
13275.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Zarnóczki Attila: Mátyás király katonái. [Bp.], 1992, Libra. Papírkötésben, jó állapotban.
13276.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kedves Gyula: A szabadságharc hadserege. 1. köt.: A lovasság. [Bp.], 1992, Sygnatura. Papírkötésben, jó állapotban.
13277.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dr. Vitéz Homa Gyula - Soós József: Zrínyi szelleme él! A magyar katonaeszmény Zrínyi Miklós gróf gondolatvilágában. Zrínyi könyvtár 1. szám. Budapest, 1941, a Vitézi Rend csoportjának kiadása. Papírkötés, jó állapot, Vitéz Pataki Ferenc illusztrációival, 76 p.
13278.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
[Joseph Wenzel FürsT von Liechtenstein (1696-1772]: Reglement für das Kaiserlich Königliche gesammte Feld-Artilleriecorps. (Császári és királyi tüzérségi hadtestek szabályzata.) Wien, 1757, Johann Thomas Trattner, 2+16+306 p.+1 t. Kiadói aranyozott bordázott gerincű egészbőr kötés, az elülső kötéstáblán aranyozott császári és királyi középcímerrel, a borítón és a gerincén a korából adódó kopásokkal, sérülésekkel, a címoldal elején rézmetszet-vignetta, a fejezetek elején további 5 db rézmetszet-vignettákkal, és fejezet végi záródíszekkel, valamint egy nagyméretű kihajtható tervrajz egy szabályos tüzérségi tábor felállásáról (rézmetszet, 36x62 cm.), az előzéklapon 1759-ből származó bejegyzés, német nyelven.  Joseph Wenzel Fürst, Liechtenstein hercege, többek között Magyarország katonai főparancsnoka, által átszervezett császári és királyi tüzérség szabályzata. A megreformált tüzérség a későbbi harcokban az osztrák haderő legütőképesebb alakulata lett. / [Joseph Wenzel FürsT von Liechtenstein (1696-1772]: Reglement für das Kaiserlich Königliche gesammte Feld-Artilleriecorps. Regulations for the Imperial-Royal complete Field-Artillerycorps. Wien, 1757, Johann Thomas Trattner, 2+16+306 p.+1 t. In original leatherbinding, with goldplated corded pin, with goldplated medium imperial and royal coat of arms on the front cover, with some damages on the cover and the pin, with copper-engraving-vignette on the front cover, and five piece other copper engraving-vignette on the front chapters, and the end of the chapters, and a plan of artillerie camp (copper-engraving, 36x62 cm.), with a notice on the flyleaf from 1759, in german language.  Joseph Wenzel Fürst, Prince of Liechtenstein, among other things he was General Chief Commander of Hungary, and reorganized the imperial-royal artillery. It was the realulation of the reorganized artillery. It was the best of the austrian corps in the following wars.
13279.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
14
5 db különféle katonai témájú könyv: Berezskov, V. M.: Az ENSZ bölcsőjénél (Bp., 1976); Bogusz, Jan: Katonai didaktika (Bp., 1974); Hackmann - Lenihan: Az igazság ára; A budapesti gázművek száz esztendeje; Pintér István: Rendnek muszáj lenni... (Bp., 1973); Konyev, I. Sz.: Egy frontparancsnok feljegyzései 1943-1944 (Bp., 1983); Styemenko, Sz. M.: A vezérkar a háború éveiben (Bp., 1975). Kötetenként változó, nagyrészt jó állapotban.
13280.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Vitéz Doromby József: A volt Cs. és Kir. 38. Gyalogezred története és emlékkönyve. Bp., 1936. Kiadói egészvászon kötés, számozott példány(1./1600), gerincnél szakadt, egyébként jó állapotban.
13281.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Ugo Maraldi: Az ágyútól a halálsugárig. Bp., é.n., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott félvászonkötésben.
13282.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
13283.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft