Tétel

Kikiáltási ár:

16 000 Ft

14

Leírás:

[Joseph Wenzel FürsT von Liechtenstein (1696-1772]: Reglement für das Kaiserlich Königliche gesammte Feld-Artilleriecorps. (Császári és királyi tüzérségi hadtestek szabályzata.) Wien, 1757, Johann Thomas Trattner, 2+16+306 p.+1 t. Kiadói aranyozott bordázott gerincű egészbőr kötés, az elülső kötéstáblán aranyozott császári és királyi középcímerrel, a borítón és a gerincén a korából adódó kopásokkal, sérülésekkel, a címoldal elején rézmetszet-vignetta, a fejezetek elején további 5 db rézmetszet-vignettákkal, és fejezet végi záródíszekkel, valamint egy nagyméretű kihajtható tervrajz egy szabályos tüzérségi tábor felállásáról (rézmetszet, 36x62 cm.), az előzéklapon 1759-ből származó bejegyzés, német nyelven. Joseph Wenzel Fürst, Liechtenstein hercege, többek között Magyarország katonai főparancsnoka, által átszervezett császári és királyi tüzérség szabályzata. A megreformált tüzérség a későbbi harcokban az osztrák haderő legütőképesebb alakulata lett. / [Joseph Wenzel FürsT von Liechtenstein (1696-1772]: Reglement für das Kaiserlich Königliche gesammte Feld-Artilleriecorps. Regulations for the Imperial-Royal complete Field-Artillerycorps. Wien, 1757, Johann Thomas Trattner, 2+16+306 p.+1 t. In original leatherbinding, with goldplated corded pin, with goldplated medium imperial and royal coat of arms on the front cover, with some damages on the cover and the pin, with copper-engraving-vignette on the front cover, and five piece other copper engraving-vignette on the front chapters, and the end of the chapters, and a plan of artillerie camp (copper-engraving, 36x62 cm.), with a notice on the flyleaf from 1759, in german language. Joseph Wenzel Fürst, Prince of Liechtenstein, among other things he was General Chief Commander of Hungary, and reorganized the imperial-royal artillery. It was the realulation of the reorganized artillery. It was the best of the austrian corps in the following wars.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : moldován_péter