Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 413

Martin H. Manser: Concise English-Chinese Chinese-English Dictionary. Oxford, 2005, The Commercial Press-Oxford Univerity Press. Harmadik kiadás. Kiadói Nyl Kötésben. Kiváló állapotban.
13583.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Cserbák András: Kalendárium-típusok a Néprajzi Múzeum gyűjteményében. Néprajzi Közlemények XXIX. évfolyam. Budapest, 1987, Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal. Jó állapotban.
13584.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Gabriel Garcia Márquez: A szerelemről és más démonokról. Fordította Székács Vera. Budapest, 2005, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés. Szép állapotban.
13585.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Dan Millman: A békés harcos útja. Fordította Bokor Klára. Budapest, 2007, Édesvíz kiadó. Kiadói kemény papírkötés. Jó állapotban.
13586.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Pongó István: A sakktaktika titkai. Budapest, 1995, Medicina Könyvkiadó. 2., átdolgozott bővített kiadás. Kiadói kemény papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal.
13587.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Sakklexikon. Szerk.: Otto Borik. Fordította Bakcsi György. Budapest, 1994, Corvina Kiadói Kft. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
13588.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Rejtő Lexikon. Rejtő Jenő 27 nagyregényének világa 2500 szócikkben. Budapest, 2012, Quattrocento. Kiadói kemény papírkötés. Szép állapotban.
13589.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Jankovics Marcell: Jelkép-kalendárium. Budapest, 1988, Panoráma. Kiadói kemény papírkötés. Első kiadás. Jó állapotban.
13590.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Humorlexikon. Szerk.: Kaposy Miklós. Budapest, 2001, Tarsoly kiadó. Kiadói kemény papírkötés. Jó állapotban.
13591.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált. A borítója kopottas, a gerince sérült, az egyik lap széle szakadozott, a könyvből pár lap kijár. (42-47, 154-159 p.)
13592.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13593.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az Ujság Albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinknek. Mikszáth Kálmán, Szilágyi Géza, Kozma Andor, Herczeg Ferenc, Kenedi Géza, Ambrus Zoltán, Kóbor Tamás, és Telekes Béla írásaival. Budapest, 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói foltos szecessziós díszítésű aranyozott egészvászon kötés.  Basch Árpád, Ujváry Ignácz, Rechl Kálmán, Kimnach László, Tolnay Ákos, Kotász Károly, Margittay Tihamér, Jendrasik Jenő, Dudits Andor, Gergely Imre, Poll Hugó képeivel, rajzaival illusztrálva. A címlap, valamint a külső tábla, és az előzéklapok, úgyszintén a kezdő és zárórajzok Basch Árpád munkái.
13594.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft