Hagn Károly: Háboru és béke cukrász és mézeskalácsos művészete. Budapest, 1943, Lajos Ferenc "Szépmíves Műhely" kiadása. Kissé viseletes félvászon kötésben
Örösi Pál Zoltán: Méhellenségek és a köpű állatvilága. Budapest, 1939, Országos Magyar Méhészeti Egyesület, 163 p.+XVI t. Átkötött félvászon kötés. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Intézményi bélyegzőkkel.
Vegyes szakácskönyv tétel, 10 db, változó állapotban:
Bánffyhunyadi Hunyady Erzsébet: A jó házi konyha II.,III., V.,VI.,VII.,VIII, IX. füzetek. Budapest, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés. Megviselt, széteső állapotban.
Z. Tábori Piroska (szerk.): Készüljünk a télire. Budapest, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban.
Gyümölcsfeldolgozás cukor nélkül. Budapest, 1940, Athenaeum Rt. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványa.
Főzelék eltevése télire. Budapest, 1941, Kalász Könyvkiadó Rt. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványa.
Benedek Pál - Manninger Sándor - Virányi Sándor: Megporzás mézelő méhekkel. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó. Kicsit kopott papírkötésben, jó állapotban.
M. Bircher-Benner-Max Edwin Bircher: Früchtespeisen und Rohgemüse. Zürich-Leipzig, 1929, Wendepunkt-Verlag, 53 p. Kiadói papírkötés. Német nyelven. A borítója picit szakadt. /
Paperbinding, in german language.
Vegyes kertészeti témájú könyvek, 5 db:
Surányi Dezső (szerk.): A szenvedelmes kertész rácsudálkozásai. Dokumentumok a magyar kertkultúra évezredes történetéhez. Magyar hírmondó. Budapest, 1982, Magvető. Kiadói papírkötés. Volt könyvtári példány.
Martin Zobel-Horst Weibelzahl-Lisa Mrose: Nyers ételek. Kertünk, Házunk, Otthonunk. Budapest, 1984, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadó papírkötés.
Sáray Tamás: A házi élelmiszer-tárolás ábécéje. (Hűtés, fagyasztás, hagyományos tárolás.) Kertünk, Házunk, Otthonunk.Budapest, 1974, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés.
Dr. Budai Csaba-Dr. Csölle István: A primőrök védelmében. A zöldség- és dísznövényhajtás növényegészségügye. Budapest, 1989, Mezőgazdasági Kiadó. 2., átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés.
Balázs Klára-Bodor János-Lelkes Lajos: Kiskertek és házikertek növényvédelmi naptára. Budapest, 1975, Mezőgazdasági Kiadó. 2, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papírkötés.