Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 374

Dugonics András (1740-1818): Etelka I-II. Pozsony és Kassa, 1805, Füskúti Landerer Mihály, 1 t.+6+484+4 p.; 1 t.+494+4 p. Harmadik, és életemben utolsó Ki-adás. Korabeli aranyozott félbőr kötés, márványozott lapélekkel, a könyvek elején A. Tischler rézmetszetű címképeivel.  Az I. könyvben egy kezdő, egy záró dísszel, és négy rézmetszetű vignettával. Az I. könyv címképe, és címlapja 1788-as első kiadásból pótolt, a két pótolt lap kopott, és maszatos. egy helyen téves, majd helyreálló lapszámozással. (312-313)  A II. könyvben egy címlapi, és a kötetben további négy rézmetszetű vignettával. A II. kötetben egy helyen téves, majd helyreálló lapszámozással. (313-319)  Ex libris-szel, valamint ex libris bélyegzővel. A borító kopottas, a lapok néhol foltosak. Az első kötet gerincén, és a könyvekben restauráció nyomaival.
13540.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Boetzius: Anitzius Manlius Torkvátus Szeverinus - - V. Könyvei a Filosofiának, vagy-is Böltseségnek Vigasztalásáról, mellyeket Magyarra forditott Jésus Társaságának Papja Illei János és most az elö-járói engedelmébül nagyságos Orczy úrnak báró Orczy Lőrintznek ditséretes költségével ki-nyomtattatott.Kassa, 1766. Az Academiai Bötükkel. Kopott egészbőr kötésben
13541.

Boetzius: Anitzius Manlius Torkvátus Szeverinus - - V. Könyvei a' Filosofiának, vagy-is Böltseségnek Vigasztalásáról, mellyeket Magyarra forditott Jésus Társaságának Papja Illei János és most az elö-járói engedelmébül nagyságos Orczy úrnak báró Orczy Lőrintznek ditséretes költségével ki-nyomtattatott.Kassa, 1766. Az Academiai Bötükkel. Kopott egészbőr kötésben

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
13542.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
József Attila: Költészet és nemzet. Dokumentum Könyvek. (József Attila hátrahagyott írásai közül Sándor Pál válogatta),  Illusztrált kiadó papír kötéseben
13543.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szabó Dezső: A forradalmas Ady. Budapest, 1919, A Táltos Kiadása. Táltos Könyvtár 11. szám. Kiadói papír kötésben
13544.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
13545.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Faludy György: Börtönversek 1950-53 (Az ávó pincéjében és Recsken). Szerző által dedikált példány! Budapest, 1989, Magyar Világ Kiadó. Kiadói karton köütéseben
13546.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szabó Lőrinc: Fény, fény, fény. Versek. Budapest, 1926, Kultura R.-T. Félvászon kötéseben
13547.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gyóni Géza: Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. Bp., 1915, Országos Hadsegélyező Bizottság. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
13548.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Gyóni Géza: Élet szeretője. Versek 1909-1914. Bp., 1918, Athenaeum. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
13549.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Füst Milán válogatott versei. Füst Milán Munkáinak Gyűjteményes Kiadása. Budapest, én. (1934), Nyugat-kiadás, 157 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban. A borítója foltos, viseltes. A könyvtest elvált a borítótól. A címlapon névbejegyzés. A lapok foltosak. A hátsó előzéklap szakadt, hiányos.
13550.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Csokonai Vitéz Mihály Összes Művei I-II. Életrajzzal ellátta Dr. Horváth Cyrill. Budapest, én., Magyar Könyvkiadó Intézet. Kiadói festett egészvászon kötés. A gerince picit sérült, és fakó.
13551.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft