Könyvek: Vallás

Tételek száma: 14

Szent Biblia, mellyet az egész kereszténységben bé-vött bötűből magyarra forditott a Jesus alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. Leg utolsó nyomtatás. [3. kiadás] Budán, A Királyi Universitásnak Bötűivel, M. DCC. LXXXII-dik esztendőben [1782]. Korabeli bordázott gerincű bőrkötésben, [4]+1140+[50] p. Kétszínnyomású, keretdíszes címlappal, keretléces oldalakkal, a címlapon s a kötetben beszedett záródíszekkel. Az első katolikus fordítás 1626-ban látott napvilágot, másodszor 1732-ben jelent meg. Megviselt, restaurálásra szoruló állapotban. A borítója kopott, lyukas. A kötése sérült. A borítója elvált a gerincétől. Az előzéklapon XIX. századi bejegyzésekkel. Az első 4+6 p., valamint hátsó 6 p. és a hátsó előzéklap és a védőlap elvált a könyvtesttől. A gerince deformált. A lapok néhol foltosak.
13575.

Szent Biblia, mellyet az egész kereszténységben bé-vött bötűből magyarra forditott a' Jesus alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. Leg utolsó nyomtatás. [3. kiadás] Budán, A Királyi Universitásnak Bötűivel, M. DCC. LXXXII-dik esztendőben [1782]. Korabeli bordázott gerincű bőrkötésben, [4]+1140+[50] p. Kétszínnyomású, keretdíszes címlappal, keretléces oldalakkal, a címlapon s a kötetben beszedett záródíszekkel. Az első katolikus fordítás 1626-ban látott napvilágot, másodszor 1732-ben jelent meg. Megviselt, restaurálásra szoruló állapotban. A borítója kopott, lyukas. A kötése sérült. A borítója elvált a gerincétől. Az előzéklapon XIX. századi bejegyzésekkel. Az első 4+6 p., valamint hátsó 6 p. és a hátsó előzéklap és a védőlap elvált a könyvtesttől. A gerince deformált. A lapok néhol foltosak.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Baylius Lajos [Lewis Bayly(1565-1631)] - Medgyesi Pál (1604-1663): Praxis Pietatis, Az az Keresztyén embert, Isten tetczése szerint való járásra igazgató Kegyesseg Gyakorlas. Kolozsvár, 1677. Kopottas XIX. századi bőrkötésben, 1+16+745+19 p. Hiányzik az első 10 levél (Címoldal is), és az utolsó 6 levél! A könyv első lapján XIX. 1875-ből származó, az újrakötéskor bejegyzett sorok. A lapszélek körbevágottak. Lewis Bayly The Practice of Piety c. munkájának Medgyesi Pál általi fordítása. A puritán kegyesség népszerű kézikönyve több kiadást ért meg. Először 1611-ben jelent meg. A magyar kiadás Debrecenben jelent meg először, 1636-ban. Népszerűségét jelzi, hogy a magyar fordítás is számos kiadást ért meg.  Az borító kopott, sérült. Több levél hiányzik. A lap némelyik szakadt,sérült. Pár lap restaurált javított. A könyv utolsó lapja kijár.
13576.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Lonovics József: Népszerű egyházi archaeológia vagyis a katholikus ünnepek, szentségek, ünnepélyek s szertartások értelmezése, és a különféle rendes s rendkívüli szószéki jelentések, részint rendes szentbeszédekben, részint hirdetmény - alaku oktatásokban. II. kötet : A szentségek. Bécs, 1857, Hopf János. Sommer Lipót betűivel. Műbör kötés, 451 p. Átkötött példány! Volt könyvtári példány! Megviselt állapotban. A kötése sérült. A lapjai foltosak.
13577.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. A Luther-féle Bibliafordítás, az ún. Luther-Biblia egybekötött kiadása, 145 db metszettel, az Ószövetség 24 könyve, a Próféták könyvei illetve az Újszövetség külön számozva. A kötéstábla, a címlap és az elejéről egy további oldal hiányzik, egyébként teljes, az utolsó előtti lapon valamint az előzéklap töredékén 17. századi kéziratos tulajdonosi bejegyzésekkel (1600, 1603, 1654, 1677). /  [Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. The so-called Luther Bible (Lutherbibel), the translation of the Bible made by Martin Luther, in a single volume, with 145 etchings, the pages of the 24 books of the Old Testament, the books of the Prophets and the New Testament are numbered separately. The binding, the title page and one more page from the forefront are missing, with 17th century possessors notes (1600, 1603, 1654, 1677) on the page next to the last one and on the fragment of the flyleaf.
13578.

[Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. A Luther-féle Bibliafordítás, az ún. "Luther-Biblia" egybekötött kiadása, 145 db metszettel, az Ószövetség 24 könyve, a Próféták könyvei illetve az Újszövetség külön számozva. A kötéstábla, a címlap és az elejéről egy további oldal hiányzik, egyébként teljes, az utolsó előtti lapon valamint az előzéklap töredékén 17. századi kéziratos tulajdonosi bejegyzésekkel (1600, 1603, 1654, 1677). / [Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. The so-called Luther Bible (Lutherbibel), the translation of the Bible made by Martin Luther, in a single volume, with 145 etchings, the pages of the 24 books of the Old Testament, the books of the Prophets and the New Testament are numbered separately. The binding, the title page and one more page from the forefront are missing, with 17th century possessors' notes (1600, 1603, 1654, 1677) on the page next to the last one and on the fragment of the flyleaf.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Hock János: Képes biblia. Az Ó- és Új Szövetség történelme 50 színes képpel. Budapest, 1900, A szerző kiadása. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben
13579.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Assissi szent Ferenc és a fioretti. Budapest, 1980, Szent István Társulat. Kiadói műbőr kötésben fedőborítóval
13580.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
13581.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13582.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
13583.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13584.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13585.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Az Egyház szentjei. Szerkeszti Radó Polikárp. Bp., 1940, Palladis Rt. Gazdagon díszített, aranyozott, kissé foltos egészvászon-kötésben.
13586.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft