22 000 Ft
Baylius Lajos [Lewis Bayly(1565-1631)] - Medgyesi Pál (1604-1663): Praxis Pietatis, Az az Keresztyén embert, Isten tetczése szerint való járásra igazgató Kegyesseg Gyakorlas. Kolozsvár, 1677. Kopottas XIX. századi bőrkötésben, 1+16+745+19 p. Hiányzik az első 10 levél (Címoldal is), és az utolsó 6 levél! A könyv első lapján XIX. 1875-ből származó, az újrakötéskor bejegyzett sorok. A lapszélek körbevágottak. Lewis Bayly The Practice of Piety c. munkájának Medgyesi Pál általi fordítása. A puritán kegyesség népszerű kézikönyve több kiadást ért meg. Először 1611-ben jelent meg. A magyar kiadás Debrecenben jelent meg először, 1636-ban. Népszerűségét jelzi, hogy a magyar fordítás is számos kiadást ért meg. Az borító kopott, sérült. Több levél hiányzik. A lap némelyik szakadt,sérült. Pár lap restaurált javított. A könyv utolsó lapja kijár.