Könyvek: Történelem

Tételek száma: 37

Jókai Mór: Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai I. 1. köt.: Gróf Benyovszky Móricz életrajza. valamint II. 1. köt.: Saját emlékiratok és útleírás. Kép- és autograph mellékletekkel. Bp., 1888, Ráth Mór. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, festett lapszélek, II. kötetben egy lap szakadt, némelyik foltos, kissé kopottas állapotban.
12799.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Vámbéry Ármin: Bokhara története a legrégibb időktől a jelenkorig. I. kötet. Budapest, Ráth Mór. Kiadói egészvászon kötés, aranyozott gerinc, színezett lapszél. Első oldalon Dr. Kiss Károly ügyvéd könyvtára körpecséttel ellátva, ugyanitt ceruzás aláírás. Gerincen kicsi lyuk látható, egyébként jó állapotú.
12800.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Deme Gyula: Aquarellek gróf Apponyi Albertről és az ő Eberhardjáról. Előszóval ellátta gróf Apponyi György. Dombóvár, 1933. Bagó Mihály. 191 l. Kiadói papírborítóban. Körülvágatlan példány.
12801.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Schematismus inclyti regni Hungariae partiumque eidem adnexarum pro anno 1829. Mellékötve: Calendarium in usum ecclesiae Romani Catholicae. Budae, 1829, Typis et sumtibus Typogr. Reg. Universitatis Hungariae. Gerincénél kicsit szakadt kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
12802.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Acsády Ignác: A magyar birodalom története I-II. A kútfők alapján a művelt közönség számára. Bp., 1903-1904, Athenaeum. Aranyozott gerincű félbőr kötés, belső előlapja hiányzik, az első lap kijár, az első kötet belsejében a lapok kijárnak, kopottas állapotban.
12803.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
12804.

Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ.
Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
Ribáry Ferenc: Képes világtörténelem. Ókor. Bp., 1880. Méhner Vilmos. Aranyozott félbőr kötésben
12805.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Wells, H. G.: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Bp., 1925, Genius Könyvkiadó. Kicsit szakadt aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
12806.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
12807.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
12808.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Marczinkó ferenc dr.- Vitéz Pálfi János dr.- Várady Erzsébet dr.:Magyarország története a szatmári békéig. ill. Magyarország története a szatmári békétől napjainking. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 1941. Papír kötésben.
12809.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
12810.

Farkas László dr.- Molnár Béla: Magyar Történelem. A legrégebbi időktől a szatmári békéig. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papir kötésben.
Marczinkó ferenc dr.- Vitéz Pálfi János dr.- Várady Erzsébet dr.:A legújabb kor története a francia forradalomtól napjainkig. Bp., 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Papír kötésben.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft