Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye általános ismertetője és címtára 3. északi körzet. Főszerk.: Szabó Géza. Szerk.: Gyulay Sándor, Rexa Dezső, Szathmáry István. (Vármegyék Országos Címtára.)
Bp. 1931. Vármegyei Tisztviselők Orsz. Egy. VII. 416 p. Kiadói vászonkötésben, néhány lap sérült és kijár, kötés kopott
Laboulaye, Eduard: Az Egyesült Államok története III. Irta --. A 3-ik kiadás után forditotta Szász Domokos. Harmadik korszak. Az Egyesült Államok alkotmánya. 1783-1789. Pest, 1871, Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések, jó állapotú
Jánosi Ferenc: Olaszország történetei I.-II. I.: Az újabb uralkodó-házak megalapításától fogva mostanig. II.: Az ujabb uralkodóházak megalapításátol fogva mostanig. Reuchlin nyomán... Pest, 1865-1866. Pfeifer Ferdinánd 194p. + 279p. Későbbi igényes félvászon kötésben
Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma o sie descrizione generale delle opere piu insigni di pittura, scultura, e architectura.... Roma 1794. I. 436p. Számos metszettel és 2 kihajtható térképpel. Korabeli, gerincén sérült papírkötésben, itt-ott ázás nyomaival és bejegyzésekkel /
With numerous engravings and two fold-out maps. In contemporary paper binding, worn on spine, with some water patches and pencilmarks
The Mutilated Budapest (A megcsonkított Budapest), angol-magyar nyelvű fotóalbum, 65 db illusztrációval a háborús pusztításokról. 1946, Officina Press. Kartonált, gerince sérült, kopottsa állapot.
Mitgau, L.: Bericht über die in Berlin, Amsterdam, Rochdale, Manchester, Croydon, Leamington und Abingdon eingeführten Systeme der Städtereinigung.
Braunschweig, 1880 Haering in Comm. + hozzá: Göttischeim: Das unterirdische Base, Ein Betrag zur Kanalisationsfrage Basel, 1873. Hugo Richter Egészvászon kötésben / in linen binding