Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban.
[Bp.], é.n., Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású vászonkötésben Gottermayer Nándor könyvkötészetéből, a gerinc hiányzik, a táblák kopottak, egy lap kijár. Dedikált példány (!)
2db kotta: Johann Strauss: An der schönen blauen Donau, Bruxelles-London-Leipzig, é.n., Cranz, kottafüzet papírkötésben; Sang und Klang im XIX u. XX Jahrhundert: Klassische und Salonmusik, Berlin, é.n., Neufeld & Henius, kiadói szecessziós festett dombornyomott egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotú (a gerince hiányzik) /
Music sheets
Trios für Piano, Violine und Violoncell von C Reissiger revidirt von Fr. Hermann. Leipzig, o. J., C. F. Peters. Kotta kiadói díszes papírborítóban, házi védőborítóval, jó állapotban /
Music sheet in paper binding and homemade dust jacket, good condition
Falk Géza: Beethoven összes szimfóniái. Beethoven élete, emberi és művészi problémái, összes szimfóniáinak elemzése és ismertetése. 188 kótapéldával és 17 műmelléklettel. A könyv valamennyi rajza Bánó Endre alkotása. Bp., 1943, Szöllősy Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötésben (kötés kissé meglazult)
Franz Werfel: Verdi. Roman der Oper. Berlin-Wien-Leipzig, 1924, Paul Zsolnay Verlag. Újrakötve, egészvászon kötésben, jó állapotban /
Rebound in linen binding, good condition
Erkel Ferencz emlékkönyv. Születésének századik évfordulójára írók és tudósok közreműködésével szerk. Fabó Bertalan. Másfélszáz képpel és hasonmással. Bp., 1910, "Pátria" Irodalmi Vállalat. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopottas állapotban