Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 139

Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai, 18 db füzet (2-11., 13., 15-22. számok): Eger; Ják, Szombathely; Szeged; Székesfehérvár; Debrecen. A Hortobágy; stb. Bp., 1934-1938, Székesfővárosi Háziny. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
19000.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Hungerford, Edward:  The Story of The Waldorf-Astoria. Illustrated. (Dedikált.) New York - London, 1925 G. P. Putnam's Sons - The Knickerbocker Press. 1 t. (hártyapapírrral védett címkép) + VI + 283 + [1] p. + 16 t. (5 kétoldalas). Első kiadás. Dedikált: "Presented to the visiting delegate of the O. M. K. E. with the compliments of The Waldorf-Astoria. Thursday, June 7, 1928." A Waldorf-Astoria néven ismert épületkettős Manhattan belvárosában épült 1893-1897 között, és korának reprezentatív, legelegánsabb szállodájának számított. Vendéglátóipar-történeti monográfiánk az intézmény küzdelmes és diadalmas évtizedeit tekinti át, az előzményektől a jelenkorig és a biztató jövőig. A kiemelt társasági eseményeknek helyet adó épületegyüttest 1929-ben lebontották, és új, art deco stílusban épült utóda 1931-től áll New York belvárosában. Példányunkat a régi hotelkomplexum utolsó teljes évében dedikálta a Waldorf-Astoria személyzete az oda látogató magyar delegációnak. Prov: Országos Magyar Kereskedelmi Egyesülés (O. M. K. E.), Sándor Pál közgazdász, országgyűlési képviselő javaslatára 1903-ban létesült érdekvédelmi egyesület. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19001.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00

Laidley, Fernando:  Aventure africaine. Premier tour d'Afrique en automobile. Traduit du portugais par Jean Haupt. (Dedikált.) Paris, [1959]. Éditions Atlantide (Imprimerie A. Leclerc et Cie). 215 + [5] p. + 6 t. (kétoldalas). Első francia kiadás. Dedikált: "To Mr Julius Szabó, with the best regands of the author, Fernando Laidley. Lisboa, 15/5/962." A portugál utazó, kalandor és közhíresség, Laidley Fernando (1917-2010) 1955 és 1956 során elsőként autózta körbe Afrikát, és öregbítette az ilyen megpróbáltatásokra egyáltalán nem felkészített bogárhátú Volkswagen hírnevét. Olvasmányos stílusban készült, néprajzi elemekben, gyarmati kommentárokban és vadászati kalandokban egyaránt bővelkedő útírása az utolsó gyarmati éveket örökíti meg, a transzafrikai kalandot többségében a szerző által készített fényképek kísérik. A beszámoló előtt az utazás egész oldalas térképe. A fejezetek végén a gyarmati Afrika témájában készült grafikák. Példányunkban elhelyezve a mű feliratozott, ajánló zárszalagja, illetve a szerző további saját kezű dedikálása feliratozott névjegykártyáján: "Thank You very much for the interesting book about Africa. I send you one of my book. My best regards, Laidley." Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19003.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Daniel Friebe - Pete Goding: Hegynek fel. Európa legkiválóbb kerékpáros kaptatói. Ford.: Kántor Tamás. Bp., 2012, Geographia, 223+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19004.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Laidley, Fernando:  Four Wheels Round Africa. The First Trip Round Africa By Car, Translated from the Portuguese by Frank Holliday. (Dedikált.) Boston, (1959). Hamilton Publishers. 183 + [3] p. + 8 t. (kétoldalas). Első angol kiadás. Dedikált: "As You sent me a photo of You, I send also a photo in a different way, with my kindest regards. Fernando Laidley, Lisboa 3/2/69." A portugál utazó, kalandor és közhíresség, Laidley Fernando (1917-2010) 1955 és 1956 során elsőként autózta körbe Afrikát, és öregbítette az ilyen megpróbáltatásokra egyáltalán nem felkészített bogárhátú Volkswagen hírnevét. Olvasmányos stílusban készült, néprajzi elemekben, gyarmati kommentárokban és vadászati kalandokban egyaránt bővelkedő útírása az utolsó gyarmati éveket örökíti meg, a transzafrikai kalandot pedig többségében a szerző által készített fényképek kísérik. A beszámoló előtt az utazás egész oldalas térképe. Egy táblán a szerző saját kezű kiemelése, illetve szöveges kommentárja. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19005.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

19006.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

Hatvani Sándor: Vármegyeházak és városházak a Kárpát-medencében. H.n., 2006, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés.
19007.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. köt.: Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrálva. A II. és III. kötetben térkép-mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, az I-II., és V. kötetben hiányzó térképekkel!
19009.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Kain, Albert: Ungarn. Im Auftrage des königlich Ungarischen Handelsministers herausgegeben von der Direktion der königlich Ungarischen Staatsbahnen. Unter Mitwirkung von Stefan Barsony, Julius Bodnar, Samuel Borovszky, Béla Erödi, Béla Gonda, Wilhelm Hanko, Ludwig Loczy, Theodor Novak, Willibald Semayer, Karl Siegmeth, Johann Sziklay, Ladislaus Toldy. Redigiert von Albert Kain. 700 Illustrationen und 1 Karte in 4 Farben. 2. Ausgabe. Stuttgart, 1911. Chr. Belser?sche Verlagsbuchhandlung,2+ 400 p. + 1 (kihajtható színes térkép, rajta a Szent Korona országaival) t. Oldalszámozáson belül Erdélyi Mór udvari fotográfus 700 szövegközti felvételével, szecessziós fejezetkezdő tollrajzokkal rendkívül gazdagon illusztrált Magyarország-album. Keretdíszes oldalakkal. A felvételek többsége a dualizmus korának civilizációs haladását hirdeti, a dualizmus városképei, főterei, vasúti portréi mellett a magyarországi fürdőhelyeknek, illetve az alföldi magyar parasztéletnek, mint nemzeti karakterisztikumnak szentel fő figyelmet. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomású szecessziós egészvászon-kötés, a borítón a magyar nagy címerrel és a Szent koronával, kopott borítóval, kijáró lapokkal.
19010.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Kelemen Pál (1894-1993): Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 168+4 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben szép állapotban egy apró fehér folttal a borító belsején
19011.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Stein Aurél:  Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Budapest, 1908. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + XXIV + 326 p. + 10 t. (2 kihajtható). Első magyar kiadás. Stein Aurél (1862-1943) Közép-Ázsia-kutató kisebb megszakításokkal 1886-tól dolgozott az indiai brit adminisztrációnak, több helyi egyetemen is oktatott, 1900-1931 között négy nagy hatású expedícióban térképezte fel Belső-Ázsia fehér foltjait. E műve első, 1900-1901-es belső-ázsiai kutatóútjának beszámolója. A néprajzi és régészeti részletekben gazdag, kalandos beszámoló szövegét oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétel kíséri. A munka első kiadása 1904-ben jelent meg, "Sand-Buried Ruins of Khotan" címmel. Példányunkból a kötet végi térkép hiányzik, a könyvtest a második kiadás - gerincén kötetsorszámozást nélkülöző - kötéstáblájába kötve. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen, dúsan aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
19012.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+220 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) + 2 (térképek, közte egy nagyméretű kihajtható térkép-melléklet) t. Egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
19013.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft