Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 44

Salt Lake City. In photo-gravure from recent negatives. New York, 1893, A. Wittemann, 2 sztl. lev.+ 40 (fekete-fehér képek) t. Angol nyelven. Kiadói zsinórfűzött, illusztrált haránt-alakú egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19036.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11

Santa Cruz, Cal[ifornia.] In photo-gravure from recent negatives. New York, 1892., A. Wittemann, 1 sztl. lev.+29 (fekete-fehér képek, köztük egy kihajtható panorámaképpel) t. Angol nyelven. Kiadói zsinórfűzött, illusztrált haránt-alakú egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, a kihajtható panorámaképen kis szakadással.
19037.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10

Haas Mihály: Baranya. Emlékirat, mellyel a' Pécsett MDCCCXLV aug. elején összegyült magyar orvosok és természetvizsgálóknak kedveskedik nagykéri Scitovszky János pécsi püspök, ... a' m. orvosok és természetvizsgálók' VI nagy gyülésének elnöke. Szerkeszté - -, ... Pécset, 1845, Nyomatott a' lyceum' könyvnyomó-intézetében, 350 p. Első kiadás.  Tartalma: Földirati vázlat: Baranyának neve, fekvése, határai, hegyei, folyóvizei, tavai, mocsárai, ásványos és orvosi vizei, éghajlata, tenyészete, terményei, gyümölcsei, borai, erdeje. Állatok, ásványok, kőszén, lakhelyek, népesség: magyarok, németek, ráczok. Vallás, szőlőmívelés, műipar. - Történeti vázlat: Baranya a legrégiebb időkben; a rómaiak alatt; a népvándorlások idejében; magyar elődeink idejöttétől a török uralomig; a török uralom alatt; a török iga alóli megszabadultától a jelenkorig. - Baranya nevezetesebb helyei: Pécs. Történeti adatok. Föld és helyirati adatok. Népesség, vallás, nyelv. Nevezetesebb épületek. Városi tisztikar. Tudományos és jótékony intézetek. Vendégfogadók és mulatóhelyek. Kirándulások: Siklós, Mohács, Pécsvár, Szekcső, Batina, Pellérd, Harkány, Abaliget és Mánfa, Szigetvár.  Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és szétvált kötéssel (112-113. oldalak között), foltos, az utolsó 3 lap és a hátsó borító szakadt.
19038.

Haas Mihály: Baranya. Emlékirat, mellyel a' Pécsett MDCCCXLV aug. elején összegyült magyar orvosok és természetvizsgálóknak kedveskedik nagykéri Scitovszky János pécsi püspök, ... a' m. orvosok és természetvizsgálók' VI nagy gyülésének elnöke. Szerkeszté - -, ... Pécset, 1845, Nyomatott a' lyceum' könyvnyomó-intézetében, 350 p. Első kiadás.

Tartalma: Földirati vázlat: Baranyának neve, fekvése, határai, hegyei, folyóvizei, tavai, mocsárai, ásványos és orvosi vizei, éghajlata, tenyészete, terményei, gyümölcsei, borai, erdeje. Állatok, ásványok, kőszén, lakhelyek, népesség: magyarok, németek, ráczok. Vallás, szőlőmívelés, műipar. - Történeti vázlat: Baranya a legrégiebb időkben; a rómaiak alatt; a népvándorlások idejében; magyar elődeink idejöttétől a török uralomig; a török uralom alatt; a török iga alóli megszabadultától a jelenkorig. - Baranya nevezetesebb helyei: Pécs. Történeti adatok. Föld és helyirati adatok. Népesség, vallás, nyelv. Nevezetesebb épületek. Városi tisztikar. Tudományos és jótékony intézetek. Vendégfogadók és mulatóhelyek. Kirándulások: Siklós, Mohács, Pécsvár, Szekcső, Batina, Pellérd, Harkány, Abaliget és Mánfa, Szigetvár.

Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és szétvált kötéssel (112-113. oldalak között), foltos, az utolsó 3 lap és a hátsó borító szakadt.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Belitzky János: Sopron vármegye története. I. köt. 1015p + 1 kih térkép. Felvágatlan példány. Unicus! Több kötete nem jelent meg. Kiadói papírkötésben
19039.

Belitzky János: Sopron vármegye története. I. köt. 1015p + 1 kih térkép. Felvágatlan példány. Unicus! Több kötete nem jelent meg.
Kiadói papírkötésben

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Márkus István: Kertek és tanyák Nagykőrösön a XVII-XVIII. században. Adalék a kertes város és a tanya kérdéséhez. Történeti néprajzi tanulmány. Kecskemét, 1943., (Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt.), 141+1 p. +1 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Átkötött egészvászon-kötés. Hozzá tartozik: Majlát Jolán - Márkus István: Nagykőrös beilleszkedése a magyar rendi társadalomba a XVIII. században. Különenyomat a "Századok" 1943. évi VII-IX. számából." Bp.,(1943.),Kir. M. Egyetemi Nyomda, 66 p. Átkötött egészvászon-kötés.
19040.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Kisgyörgy Zoltán: Harangoskönyv. Tornyok magasában Erdélyben. A szerző, Kisgyörgy Zoltán (1936- ) kovásznai (Árkos) születésű erdélyi magyar író, geológus, geológiai és helytörténeti szakíró, újságíró által DEDIKÁLT példány! Barót, 2010, Tortoma, 189+5 p. CD-rom melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
19041.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17

Crow, Carl: Harris of Japan. The Story of Townsend Harris and his Amazing Adventures in Establishing Relations with the Far East. London, 1939, Hamish Hamilton, 1 (címkép) t.+ 310+(1) p.+ 15 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, intézményi bélyegzőkkel. / First edition. In English language. Hardcover, in good condition, with a few slightly stained pages.
19042.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

Goering, Anton Vom tropischen Tieflande zum ewigen Schnee. Eine malerische Schilderung des schönsten Tropenlandes Venezuela. In Wort und Bild von Anton Goering. Mit 12 Aquarellen und 54 Textillustrationen von nach der Natur aufgenommenen Originalzeichnungen. [Lipcse] Leipzig, [1892]. Adalbert Fischer Verlag (Buchdruck von Fischer & Wittig). [4] + 75 + [3] p. + 12 t. (színes) + 1 térkép. Folio. Első kiadás. Anton Goering (1836-1905) német természetvizsgáló, ornitológus, grafikusművész és Dél-Amerika-utazó. A Halle-i Egyetem Madártani Intézetében dolgozó művész legfontosabb, venezuelai kutatóútjára 1866-1874 között került sor. Az ott töltött időszak alatt a British Museum megbízásából madártani mintákat gyűjtött, őserdei prekolumbiánus emlékeket fedezett fel, és főként számos grafikus vázlatot készített. Népéleti és expedíciós részletekben dúskáló útirajza szövegét számos szövegközti rajza díszíti a mű fő vonzerejét jelentő 12 színes akvarellje mellett. Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
19043.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
112,50

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft