Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 44

Gere Ferenc - Katona Mihály: A nagy-szalontai gymnasium története 200 múltjáról. Nagyszalonta, 1896, Reich Jakab, 117+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Rendkívül ritka!
19012.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Julius Payer: Die österreichisch-ungarische Nordpol-Expedition in den Jahren 1872-1874, nebst einer Skizze der zweiten deutschen Nordpol-Expedition 1869-1870 und der Polar-Expedition von 1871 von - -. Wien, 1876., Alfred Hölder, CVI+2+ 696 p. + 3 (kihajtható térképek) t. Német nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fametszetű képanyaggal, és 3 kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott vörös egészvászon díszkötésben, festett - márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen sérülésekkel, egy kihajtható térképen szakadással.
19013.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Fábián Mihály: A szent föld különösen Jeruzsálem képe földrajzi és történeti tekintetből. Plitt Theodor után írta --. Pest, 1860,Engel Mandello és Walzel, (Boldini R.-ny.), 182+2 p.+ 1 (kihajtható térkép: Földabrosz a "Szent Föld" c. munkához, rajta Jérusálem térrajzával, 18x22 cm) t. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen és a borítón címkenyomokkal, kopott borítóval, a címlap és az azt követő lap foltos.
19014.

Fábián Mihály: A szent föld különösen Jeruzsálem képe földrajzi és történeti tekintetből.
Plitt Theodor után írta --. Pest, 1860,Engel Mandello és Walzel, (Boldini R.-ny.), 182+2 p.+ 1 (kihajtható térkép: Földabrosz a "Szent Föld" c. munkához, rajta Jérusálem térrajzával, 18x22 cm) t. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen és a borítón címkenyomokkal, kopott borítóval, a címlap és az azt követő lap foltos.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Újhegyi Béla: Budavár keletkezése és hadtörténelmi multja. Történeti, Nép- és Földrajzi Könyvtár I. köt. Kiadja Szabó Ferencz. Temesvár, 1892., Csanád-Egyházmegyei könyvsajtón, 2+246+2 p.+1 (kihajtható hasonmás) t. + 3 (kihajtható térképek) t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, térképeken kisebb-nagyobb szakadásokkal.
19015.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1945 Budapest. Székesfőváros történeti, művészeti és társadalmi képes folyóirata. 1945. október. I. évf. 1. sz. Főszerk.: Némethy Károly. Szerk.: Lestyán Sándor. Főmunkatársak: Genthon István, Gergely Sándor, Kozma Lajos, Mátrai László. Bp., 1945, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 4+41+3 p. A borító Kozma Lajos munkája. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott, kissé sérült borítóval, a füzet teste elvált a borítótól.
19016.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

A XII. kerület hegyvidék történetéből I-V. rész. Gépirat. [Két kötetbe kötve.] 1. rész: Hegyek-völgyek, utcák, terek. 2. rész: A kerület múltja, munkásmozgalmi adatok. 3. rész: Műemlékek-emlékművek. 4. rész: Történelmi alakok-művészek. 5. rész: Közlekedés, közművek, kereskedelem, mezőgazdaság, sport, közigazgatási határok. hn., én., nyn., 2+323 p. 324-596 p. Félvászon-kötések, kissé foltos borítókkal, a borítókon apró szakadásokkal, az I. kötet végén a lapokon szamárfülekkel.
19017.

A XII. kerület hegyvidék történetéből I-V. rész. Gépirat. [Két kötetbe kötve.]
1. rész: Hegyek-völgyek, utcák, terek. 2. rész: A kerület múltja, munkásmozgalmi adatok. 3. rész: Műemlékek-emlékművek. 4. rész: Történelmi alakok-művészek. 5. rész: Közlekedés, közművek, kereskedelem, mezőgazdaság, sport, közigazgatási határok. hn., én., nyn., 2+323 p. 324-596 p. Félvászon-kötések, kissé foltos borítókkal, a borítókon apró szakadásokkal, az I. kötet végén a lapokon szamárfülekkel.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Almásy László (1895-1952): Levegőben... homokon... Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin, 146+2 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér fotók képtáblák) t. Első kiadás. Almásy László (1895-1951) Afrika-kutató, utazó, pilóta, autóversenyző 1931-1934 között megtett szaharai utazásairól számol be, melynek során földön és levegőben térképezte fel a fehér foltnak számító Líbiai-sivatag számos területét. Rövid kitérővel legviszontagságosabb, 1935. évi expedíciójára, valamint a sivatagi magyar törzzsel való találkozóra. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
19018.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13

Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Első kiadás. Cholnoky Jenő (1870-1950) földrajztudós, földrajzi író klasszikus kismonográfiája a Balatonról. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas geológiai ábrákkal, térképvázlatokkal. A munka elsősorban a tó geológiai és meteorológiai jellegzetességeire koncentrál, de röviden kitér a térség történetére és emberföldrajzára is. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kis kopásnyomokkal a borítón, de alapvetően jó állapotban.
19019.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
28

Militär-Statistische Feldelaborate. Ostgalizien und Bukowina. I., II., und III. Teil. Mit 14 Kartogrammen. Wien, 1904, K-k. Hof- Und Staatsdruckerei, VII+401 p.+ 3 (kihajtható térképek, közte 2 színes, az egyik nemzetiségi térkép) t. + 11 (színes térkép-mellékletek, 17x24 cm) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a térkép-mellékletek szélén kis gyűrődésnyomokkal, a borítón címkével, "K. u. K. Generalstab Landesbeschreibungs Archiv 595" bélyegzésekkel.
19020.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1948 A vidéki hálózatok betűrendes távbeszélőnévsora. 1948. október. A 2. részben: Szakmai útmutató. Benne rengeteg korabeli reklámmal. ('40-es évek 2. felének reklámjai iránt érdeklődő gyűjtőnek különösen izgalmas lehet.) Bp., 1948, Magyar Posta, (Szikra-ny.), XI+1+204+63+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
19021.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Chinese Haunts. Indelible photographs.; Chinese Types. Indelible photographs. New York, 1892., A. Wittemann, 1 sztl. lev.+12 (fekete-fehér képek) t.; 1 sztl. lev. + 12 (fekete-fehér képek) t. Angol nyelven. Kiadói zsinórfűzött, illusztrált papírkötések, az első kissé sérült borítóval, a felső lyuknál a kötés, a zsinór mentén sérült, a második szakadt borítóval és sérült fűzéssel.
19022.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11

Breznay Imre - Karczos Béla: Egri képeskönyv. Frank Tivadar v. főjegyző, h. polgármester előszavával. Eger, 1937, Egri Nyomda Rt., 126+(1) p. Gazdag szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrált. Hozzákötve: cca 1930 Eger, kihajtható turisztikai prospektus. Bp., Kir. M. Egyetemi Nyomda, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Ritka! Átkötött modern egészvászon-kötés.
19023.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft